НЕПРАВДА: ТЦК оголошує про евакуацію з Краматорська та Слов'янська, а потім роздає повістки на виїзді з цих міст

НЕПРАВДА: ТЦК оголошує про евакуацію з Краматорська та Слов’янська, а потім роздає повістки на виїзді з цих міст

30 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
168

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито територіальні центри комплектування (ТЦК) оголошують безплатну евакуацію з Краматорська та Слов’янська, а потім роздають повістки чоловікам на виїзді з цих міст. У дописі автори прикріплюють скриншот із евакуаційними машинами та номером телефону — 050 444 1005.

Утім, це неправда. Номер телефону, вказаний на скриншоті, належить організації «Добра справа», яка займається евакуацією громадян з прифронтових територій з травня 2022 року. 

Скриншот допису

Вказаний на скриншоті номер належить благодійній організації «Добра справа», засновником якої є Андрій Музикантов. Організація займається безплатною евакуацією людей із прифронтових територій (Харківської, Донецької, Запорізької, Херсонської областей тощо) до міста Дніпра. На світлині видно машини із назвою організації. Машини з цими ж наліпками з’являлись у відео, опублікованих на сторінках у соцмережах «Доброї справи».

Скриншоти: 1 з фейкового допису; 2, 3 із відео, опублікованих у фейсбуці «Доброї справи»

Один із волонтерів фонду вказував, що лише за 2022 рік працівники евакуювали 17 тисяч людей із Херсонської, Донецької, Харківської областей. Також фонд надає тимчасове житло у шелтері в Дніпрі та Запоріжжі, харчування, психологічну та юридичну допомогу. 

Про роботу організації також знімали сюжети кореспонденти «Суспільного» та «ICTV». В організації немає сайту, але, за даними сайту YouControl, фонд зареєстрували у червні 2022 року, сторінка на фейсбуці створена 30 травня 2022 року, а перший допис в інстаграмі з’явився 15 травня того ж року. Ні в коментарях, ні на інших майданчиках користувачі не повідомляли, що «Добра справа» у будь-який спосіб співпрацює з ТЦК. 

До того ж перший допис про нібито «схему» ТЦК поширили у російському телеграм-каналі «Шейх Тамир» 21 квітня. Раніше ми неодноразово спростовували фейки, які публікували у цьому телеграм-каналі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний