НЕПРАВДА: У 14 країнах світу немає коронавірусу

НЕПРАВДА: У 14 країнах світу немає коронавірусу

24 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
704

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що начебто в 14 країнах світу (Північна Корея, Туркменія, Лесото та 11 острівних держав) немає COVID-19.

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

Однак це — неправда. У 8 із перелічених країн є офіційно зареєстровані випадки COVID-19. Крім того, деякі країни (Туркменістан, КНДР) найімовірніше приховують дані про захворюваність на COVID-19 — із початку пандемії вони не зареєстрували жодного випадку.

Північна Корея

Північна Корея — це найбільш «закрита» країна у світі, тож про перебіг пандемії в неї немає повних даних. Керівництво КНДР не повідомляло про кількість випадків COVID-19. Відомо, що в країні ввели карантинні обмеження. Також Північна Корея відмовилася від поставок іноземних вакцин. Єдине джерело інформації про захворюваність на COVID-19 у тоталітарній країні — ЗМІ, які посилаються на власні закриті джерела. Наприклад, видання Daily NK повідомляло, що в медичних закладах КНДР може знаходитися понад 100 000 осіб із симптомами COVID-19.

Туркменістан

Наприкінці 2021 року президент Туркменістану вкотре стверджував, що в країні не виявили випадки інфікування новим коронавірусом. Наразі в державі дійсно не реєструють випадки.

Утім, є підстави вважати, що влада ігнорує епідемічну загрозу в країні. У ЗМІ неодноразово повідомляли, що в Туркменістані пацієнтам із COVID-19 ставлять діагноз «пневмонія». Також, незважаючи на заперечення пандемії, у країні діють карантинні обмеження та запроваджена обов’язкова вакцинація від COVID-19.

Лесото

У Лесото реєструють випадки захворювання на COVID-19 ще з кінця травня 2020 року. Станом на 17 січня 2022 року в країні зафіксували 31 604 випадки зараження та 687 смертей.

Нові випадки COVID-19 у Лесото

Острівні держави

У дописі зобразили прапори 11 острівних держав. Станом на дані, наявні на 17 січня, в них зареєстрували таку кількість випадків COVID-19 і смертей від нього за весь період пандемії:

 1. Коморські острови (7 715 випадків, 159 смертей).
 2. Самоа (2 випадки, 0 смертей).
 3. Соломонові острови (25 випадків, 0 смертей).
 4. Кірібаті (0 випадків).
 5. Палау (40 випадків, 0 смертей)
 6. Маршаллові острови (4 випадки, 0 смертей).
 7. Федеративні Штати Мікронезії (0 випадків).
 8. Тувалу (0 випадків)
 9. Вануату (7 випадків, 0 смертей)
 10. Тонга (1 випадок, 0 смертей)
 11. Науру (0 випадків)

Отже, у частині згаданих острівних держав (Коморські острови, Самоа, Соломонові острови, Палау, Маршаллові острови, Вануату, Тонга) є зареєстровані випадки COVID-19. Зареєстровані випадки смерті від коронавірусу є на Коморських островах. Крім того, всі без винятку країни почали кампанію вакцинації від COVID-19. Низький рівень захворюваності в острівних державах можна пояснити географічною віддаленістю цих країн та швидкою реакцією на COVID-19, зокрема закриттям кордонів після початку пандемії.

Нагадуємо, що раніше VoxCheck спростовував фейк про Афганістан, в якому нібито після приходу до влади «Талібану» зник коронавірус.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний