НЕПРАВДА: У Бєлгородській області перекинувся танк — відео 2022 року

НЕПРАВДА: У Бєлгородській області перекинувся танк — відео 2022 року

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
798

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому російський танк, закріплений на вантажівці, падає на узбіччя та перекидається. Користувачі соцмереж стверджують, що це сталося в Бєлгородській області. При цьому дату інциденту не згадують, хоча натякають, ніби це відбулося після масштабного вторгнення росії в Україну в 2022 році. Перші подібні дописи у Facebook почали поширювати з 30 квітня 2022 року.

Стоп-кадри з відео

Насправді ця аварія сталася 10 вересня 2014 року в російському Омську

У результаті зворотного пошуку зображень у Bing знаходимо посилання на угорський сайт, де розмістили посилання на відео цієї аварієї. Це відео опублікували 16 вересня 2014 року, у назві вказано «Омск ДТП Танк свалился с КРаЗа».

Результати зворотного пошуку зображення в Bing

Ця подія справді відбулася в Омську 10 вересня 2014 року. Про це тоді писали як місцеві ЗМІ, так і національні інформаційні агентства. Також в мережі можна знайти відео з цієї ж локації вже після аварії. 

Запис із відеореєстратора після аварії. Стоп-кадр з відео, опублікованого в 2014 році

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний