НЕПРАВДА: У магазинах Києва закінчилися свіжі продукти — фото

НЕПРАВДА: У магазинах Києва закінчилися свіжі продукти — фото

31 Липня 2024
FacebookTwitterTelegram
263

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у магазинах Києва майже закінчилися свіжі продукти, які необхідно тримати в холодильниках, зокрема молочні вироби, напівфабрикати та м’ясна продукція. До посту додають фото пустих стелажів в магазині.

Утім, це — неправда. Фотографію з пустими стелажами пропагандисти взяли з оголошення на OLX у Казахстані. Окремі мережі магазинів дійсно скоротили асортимент швидкопсувних продуктів, але дефіциту товарів та видачі їх в обмеженій кількості немає.

Скриншот публікації

Зворотний пошук фото у гуглі показав, що фото здебільшого поширюють російські видання та телеграм-канали.

Скриншот результатів пошуку

У надійних українських виданнях немає жодної інформації, що в київських магазинах не вистачає свіжих продуктів, а товари видають у певній кількості на особу.

Також світлину з пустими стелажами фейкороби взяли з оголошення на платформі OLX, яке опублікували в липні цього року в Казахстані. В оголошенні власник пропонує придбати стелажі та інше обладнання для магазинів та кафе — імовірно, оголошення час від часу оновлюється або подовжується розміщення, оскільки дата публікації постійно змінюється.

Скриншот оголошення. Джерело: OLX

Згідно з опитуванням ритейлерів, проведеним «Інтерфакс-Україна», відключення електроенергії дійсно поставили перед супермаркетами задачу щодо зберігання швидкопсувних продуктів. Так, деякі великі мережі, такі як Auchan, Novus та Varus вже давно мають генератори, які забезпечують безперебійну роботу під час відключень. А на даху одного з магазинів Novus навіть встановили сонячні панелі.

Проте навесні та на початку літа 2024 року навіть ці мережі були змушені внести зміни у свою роботу. Auchan, наприклад, зменшив асортимент продуктів із коротким терміном споживання. Varus теж частково скоротив постачання фреш- і ультрафреш-категорій. У Novus збільшили частоту постачання, щоб доставляти продукцію частіше, але у меншій кількості.

Попри незначні зміни в асортименті та кількості товарів, це не призвело до порожніх холодильників у супермаркетах чи дефіциту продуктів для споживачів.

Раніше ми спростовували інформацію, нібито у супермаркетах Києва люди бʼються за продукти.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний