НЕПРАВДА: У Маріуполі ліквідували заступника командира полку «Азов»

НЕПРАВДА: У Маріуполі ліквідували заступника командира полку «Азов»

12 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
2459

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що 31 березня 2022 року в Маріуполі ліквідували Святослава Паламара (позивний — “Калина”), заступника командира полку “Азов”. Сили “ДНР” нібито збили вертоліт Мі-8, на якому знаходився боєць полку.

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

Однак ні російські війська, ні бойовики “ДНР” не вбивали Святослава Паламара. Він живий. І це підтверджує інформація з відкритих джерел.

Перевірити, чи є докази збиття українського вертольота Мі-8 31 березня 2022 року, можна за допомогою блогу журналіста-розслідувача Oryx, який збирає фотодокази підбитої російської та українського техніки за весь період широкомасштабної війни. За 31 березня дійсно є підтвердження, що Україна втратила один Мі-8. Росіяни стверджують, що його збили саме поблизу Маріуполя. 

Знищений Мі-8, 31 березня 2022 року

У відкритих джерелах немає списку військових, які знаходилися на борту Мі-8. Проте можна точно виключити, що у вертольоті знаходився Святослав Паламар. 

По-перше, вже після новини про свою “смерть” Святослав Паламар записав 3 відеозвернення на офіційному каналі “Азову” — 31 березня, 2 квітня та 4 квітня.

По-друге, 2 квітня він двічі давав коментар для ЗМІ, а саме 5 каналу та Радіо НВ.

Нарешті, російські ЗМІ, які й почали розповсюджувати фейк про загибель “Калини”, пізніше оновили інформацію та вказали, що біля знищеного вертольоту знайшли тіло не заступника командира “Азову”, а військового ЗСУ з прізвищем Дяченко. Перевірити, хто справді помер при знищенні вертольоту, наразі неможливо.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний