НЕПРАВДА: У Маріуполі та Чернігові Україна відправляє на фронт дітей 12-17 років

НЕПРАВДА: У Маріуполі та Чернігові Україна відправляє на фронт дітей 12-17 років

30 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
853

У мережі поширюють інформацію, що у Маріуполі та Чернігові Україна відправляє на фронт дітей 12-17 років. Стверджують, що дітям видають протитанкові ручні ракетні комплекси та гранатомети. Для доказу наводять фото людини зі зброєю у руках. 

Скриншот допису

Однак, в Україні мобілізації підлягають особи від 18 до 60 років, а поширене фото вперше опубліковано у 2018 році. Раніше про це писали незалежні фактчекери з FactCheck Georgia та Lead Stories.

По-перше, згідно з указом президента “Про загальну мобілізацію”, мобілізація проводиться протягом 90 днів із дня набрання чинності указу в усіх областях України та місті Києві. Мобілізації підлягають чоловіки віком від 18 до 60 років, придатні до служби за станом здоров’я. Жінки, які перебувають на військовому обліку за певними військово-обліковими спеціальностями, також можуть бути призвані на військову службу. Тому дітей віком 12-17 років призивати не могли.

По-друге, результати зворотного пошуку у Google Images показують, що фото з допису поширюють щонайменше з липня 2018 року і на ньому зображено жінку. Тут можна побачити серію подібних фото. Їх автор під ніком “P-KDmitry” фотограф із росії.   

Достовірну інформацію про хід війни можна дізнатися в наступних джерелах:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний