Beta

НЕПРАВДА: У меморандумах 1972 року ВООЗ описала, як перетворити вакцину на біологічну зброю

16 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
35

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють хибну інформацію про ВООЗ та вакцинацію. Користувачі соцмереж стверджують, що: 

  • Нещодавно вдалося виявити два меморандуми з бюлетеню ВООЗ №47 (2) 1972 року, в яких йдеться про перетворення вакцини на біологічну зброю.
  • Ця вакцина, яку начебто описують співробітники ВООЗ, нейтралізує імунітет людини. Перше щеплення “вимикає” білі кров’яні тільця та призводить до імунодефіциту. За допомогою другого щеплення в організм вводять смертельний вірус. Третє щеплення знову “вмикає” імунну систему, що провокує надзвичайно сильну реакцію на вірус. Імунна система починає вбивати весь організм. Це явище відоме під назвою цитокіновий шторм.
  • У рамках цього плану ВООЗ у 2009 році спровокували істерію з пандемією свинячого грипу, який насправді створили штучно.
  • Перед оголошенням пандемії свинячого грипу ВООЗ навмисно змінила визначення пандемії та прибрала критерій значного рівня смертності від хвороби, щоб вважати навіть сезонні віруси грипу пандеміями.
  • Смертність свинячого грипу була нижчою, ніж смертність від сезонного грипу.
  • У статуті ВООЗ вказано, що під час пандемії вона надає не рекомендації, а прямі накази країнам-учасницям. Наприклад, вона може видати наказ про обов’язкову вакцинацію в країнах.

Утім, жодна з вищезгаданих тез не відповідає дійсності.

Меморандум ВООЗ

Насправді йдеться не про дві окремі доповідні записки, а про один документ під назвою “Імунопатологія, спричинена вірусом: дослідження на тваринах та наслідки для людських захворювань”, опублікований у бюлетені ВООЗ №47 (2) у 1972 році. Він складається з двох частин. Це не засекречений документ, його можна знайти у відкритому доступі на сайті ВООЗ.

Автори присвятили роботу не вакцинам, а впливу вірусів на організм людини. Зокрема, вони припустили, що частково пошкодження тканин організму після зараження вірусом зумовлене імунною відповіддю. У документі немає інформації про розробку вакцин, які би пригнічували імунітет та призводили до цитокінового шторму. Єдиний раз, коли у тексті згадують вакцини, — це пропозиція вчених вакцинувати тварин (наприклад, щепити їх від сказу) для вивчення імунної відповіді на захворювання.

Ми раніше спростовували фейки про цитокіновий шторм та вакцини проти COVID-19. Цитокіновий шторм виникає, коли імунна система надто сильно і нерозбірливо реагує на інфекцію. Тоді відбувається викид цитокінів – молекул, за допомогою яких клітини імунної системи між собою “спілкуються і сигналізують”. А надмірний викид цитокінів може загрожувати життю. Однак немає підтверджень тому, що вакцини від COVID-19 спричиняють явище цитокінового шторму в організмі. Нещодавні дослідження свідчать про те, що цитокіновий шторм може виникати у хворих на COVID-19.

ВООЗ та накази під час пандемії

У статуті ВООЗ немає згадок про накази, які нібито організація має право віддавати протягом пандемії. ВООЗ не може наказувати країнам-учасницям, у її повноваження входить лише надання рекомендацій. Серед основних функцій ВООЗ — координація міжнародного співробітництва у сфері охорони здоров’я, допомога урядам держав-членів у покращенні медичних послуг за їх запитом, сприяння у викоріненні різних захворювань тощо.

Автор допису також повторює чимало фейків, уже спростованих VoxCheck. Нагадуємо, що:

  • Вірус H1N1, який викликає свинячий грип, має природне походження.
  • За перший рік активного поширення H1N1 загинуло 151 000-576 000 людей у всьому світі. А від сезонного грипу у світі щороку помирає 290 000-650 000 людей.
  • ВООЗ не дає чіткого визначення пандемії. Однак є опис, що таке пандемія, із якого можна тлумачити значення терміну. Пандемія — це епідемія, що охоплює більшість країн світу і/або поширюється у міжнародних масштабах, вражаючи значну кількість людей. Цей опис не змінювався щонайменше з кінця минулого століття.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний