НЕПРАВДА: У Перу народ добився зняття антен 5G

НЕПРАВДА: У Перу народ добився зняття антен 5G

11 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
610

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що в одному з міст знесли антену 5G. «Це Мірафлорес. Народ добився зняття антен 5G», — так підписують відео користувачі Facebook. У відео показують демонтаж вуличного стовпа, і це супроводжують коментарі іспанською мовою.

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

Проте антена, про яку йдеться у відео, не була пов’язана з технологією 5G.

Цей фейк вже перевірили незалежні іноземні фактчекери з AFP Factual і Maldita.es.

У відео зображені події 30 листопада 2019 року в Мірафлоресі — це район міста Ліма, столиці Перу. Про цю подію можна дізнатись як із повідомлень ЗМІ (тут і тут), так і на офіційному сайті районної влади Мірафлоресу.

Фото подій 30 листопада 2019 року

У 2019 році компанія Coar North SAC встановила антену без згоди місцевих жителів та без дозволу міської влади. Згодом міська влада наказала знести антену, оскільки її встановили незаконно. Утім, у повідомленні міської ради немає згадки про технологію 5G. Демонтовану антену згадують лише як антену для радіопередачі та мобільного зв’язку.

Станом на червень 2021 року в Перу діють дві антени 5G (обидві — у столиці). Однак у 2019 році технологія 5G не була поширеною в Перу. Так, представник Міністерства транспорту і комунікацій Перу підтвердив у коментарі для AFP Factual, що в 2019 році лише компанія Movistar країні випробовувала одну станцію 5G, проте вона не була доступною для споживачів.

Таким чином, антена, яку демонтували 30 листопада 2019 року, не була пов’язана з технологією 5G.

Про технологію 5G існує чимало фейків і маніпуляцій. VoxCheck нагадує, що:

  • Не виявлено негативного впливу 5G на імунну систему людини. Немає доказів, що може 5G та використання мобільних телефонів може призвести до безпліддя, аутизму, раку, порушення ДНК. Також немає доказів негативного впливу 5G на мозок, серце чи репродуктивну систему.
  • Поширення коронавірусу ніяк не пов’язане з 5G. Не існує магнітного пилу, який під дією 5G спричиняє захворювання на COVID-19.
  • Під час ПЛР-тестів людям не імплантують наноантени для підключення до 5G.
  • Немає підстав вважати, що 5G використовують для встановлення тотального контролю над населенням.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний