Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють інформацію про те, що попри підтримку США та ЄС, Україна вже 6 років — найбідніша країна Європи.
Утім, це — неправда.
Якщо для оцінки бідності брати ВВП на особу за паритетом купівельної спроможності (тобто з урахуванням рівня цін), то протягом останніх 20 років Україна завжди була серед 5 найбідніших країн Європи. Крім України, серед них Молдова, Сербія, Албанія та Боснія і Герцеговина. Однак, Україна лише раз була на останньому місці в Європі — у 2019 році.
ПКС необхідно використовувати, тому що через різницю у рівні цін гроші мають різну купівельну спроможність у різних країнах. Наприклад, маючи $1000, в Україні ви можете придбати значно більше товарів і послуг, ніж у США – навіть за умови, що ці товари та послуги не відрізняються за якістю. Відповідно за інших рівних умов, якщо людина заробляє $1000, вона зможе мати значно вищий рівень споживання в Україні, ніж у США. У США людина, яка заробляє $1000 на місяць, є дуже бідною, а в Україні такі люди належать до середнього класу.
Після кризи 2008 року темпи розвитку української економіки уповільнилися, що зумовило подальше відставання. Додаткового шоку завдала криза 2014 року, коли ми втратили близько 15% ВВП, а також значну частину промислових та експортних потужностей. Проте неправильно звинувачувати в цьому ЄС чи США, бо криза — наслідок агресії Росії і катастрофічних дисбалансів у економіці, накопичених у попередні роки. Із 2016 року економіка України поволі зростає.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний