НЕПРАВДА: Україна вже 6 років – найбідніша країна Європи

НЕПРАВДА: Україна вже 6 років – найбідніша країна Європи

28 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
6247

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що попри підтримку США та ЄС, Україна вже 6 років — найбідніша країна Європи. 

Скриншот допису

Утім, це — неправда.

Якщо для оцінки бідності брати ВВП на особу за паритетом купівельної спроможності (тобто з урахуванням рівня цін), то протягом останніх 20 років Україна завжди була серед 5 найбідніших країн Європи. Крім України, серед них Молдова, Сербія, Албанія та Боснія і Герцеговина. Однак, Україна лише раз була на останньому місці в Європі — у 2019 році.

ПКС необхідно використовувати, тому що через різницю у рівні цін гроші мають різну купівельну спроможність у різних країнах. Наприклад, маючи $1000, в Україні ви можете придбати значно більше товарів і послуг, ніж у США – навіть за умови, що ці товари та послуги не відрізняються за якістю. Відповідно за інших рівних умов, якщо людина заробляє $1000, вона зможе мати значно вищий рівень споживання в Україні, ніж у США. У США людина, яка заробляє $1000 на місяць, є дуже бідною, а в Україні такі люди належать до середнього класу.

Найбідніші країни Європи, 2000-2020

Після кризи 2008 року темпи розвитку української економіки уповільнилися, що зумовило подальше відставання. Додаткового шоку завдала криза 2014 року, коли ми втратили близько 15% ВВП, а також значну частину промислових та експортних потужностей. Проте неправильно звинувачувати в цьому ЄС чи США, бо криза — наслідок агресії Росії і катастрофічних дисбалансів у економіці, накопичених у попередні роки. Із 2016 року економіка України поволі зростає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний