НЕПРАВДА: Українські біженці у Німеччині засмітили потяг та розмалювали його графіті

НЕПРАВДА: Українські біженці у Німеччині засмітили потяг та розмалювали його графіті

31 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
969

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У соціальних мережах поширюють відео з Німеччини, на якому чоловік нібито скаржиться на засмічений потяг: в салоні розкидані пусті пляшки, стіни розмальовані графіті і обклеєні наклейками. У підписі до відео стверджують, що поїзд засмітили українські біженці.

Скриншот допису

Cкриншоти з відео

Однак, це — неправда. Поїзд перевозив не біженців з України, а футбольних фанатів, які й насмітили. Цей фейк уже спростували незалежні фактчекери з Correctiv.

Як виявили фактчекери з Corrective, цей поїзд належить Міністерству транспорта землі Баден-Вюртемберг, який 19 березня 2022 року їхав за маршрутом Ульм-Плохінген. Як прокоментувало ситуацію для Correctiv міністерство, поїзд не використовувався для перевезення українських біженців. Відомство зауважило, що хоча деякі українські біженці дійсно кожен день їздять поїздами, вони поводяться миролюбно і про надзвичайні ситуації за їхньої участі повідомлень не було.

Хоча особи, які засмітили поїзд, не можуть бути чітко ідентифіковані на відео, деталі вказують на причетність до цього футбольних фанатів клубу FC Augsburg. При пошуці “FCA LA07” — написи, які можна побачити на відео —  можна знайти символіку футбольного клубу FC Augsburg і фанатської групи Legio Augusta. У повідомленні блогу фан групи також можна впізнати двоголового орла з відео.

Так, “графіті” і наклейки на стінах поїзду мають відношення до футбольних фанатів, а не до українських біженців.

На графіті і наклейках у поїзді зображена символіка футбольного клубу FC Augsburg і його фанклубу

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний