НЕПРАВДА: Українські медіа повідомили, що начальник ГУР Буданов помер

НЕПРАВДА: Українські медіа повідомили, що начальник ГУР Буданов помер

20 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
611

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

3 червня 2023 року у мережі почали поширювати нібито скриншот українського новинного сайту «Телеграф», на якому вказано, що очільник Головного управління розвідки України Кирило Буданов помер після ракетної атаки. У підписі до зображення йдеться про те, що працівники Національного центру «Український дім», де нібито збираються провести похорон, підтвердили іншим українським медіа цю інформацію.

Утім, це неправда. Видання «Телеграф» та інші українські медіа не публікували таку новину, інформацію про смерть Кирила Буданова спростували українські посадовці.

Скриншот допису

Журналісти «Телеграф» заперечили інформацію про публікацію новини щодо підготовки похорон голови ГУР. Також нам не вдалось знайти відповідну новину в інших українських медіа. Натомість повідомлення про смерть масово тиражували російські ресурси. Найпершу публікацію новини нам вдалось знайти у телеграм-каналі російського журналіста Руслана Осташка 3 червня 2023 року. 

Того ж дня представник ГУР Вадим Скібіцький у коментарі «24 Каналу» сказав, що у цей день спілкувався Будановим, він почувався добре. Інформацію про смерть Буданова 8 червня також спростував радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк. Він заявив, що військовослужбовець щодня спілкується в рамках засідань із президентом та через день бере участь у засіданнях Ставки Верховного Головнокомандувача.

11 червня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр опублікувала відео з Будановим із підписом: «Далі буде…Плани люблять тишу».

Скриншот відео Міноборони України

Раніше ми спростовували фейк, нібито головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний перебуває в критичному стані після поранення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний