НЕПРАВДА: Українські військкоми організували семінар «як законно уникнути мобілізації», щоб роздати повістки учасникам

НЕПРАВДА: Українські військкоми організували семінар «як законно уникнути мобілізації», щоб роздати повістки учасникам

29 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
436

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито скриншоти з сайту Meetup, на якому військкоми України створили офлайн-семінар із назвою «Як законно уникнути мобілізації?», а пізніше вручали повістки та насильно забирали до військкомату учасників, які прийшли на цей семінар.

Утім, це фейк. На сайті Meetup немає цього семінару, так само як і українського інтерфейсу, показаного на скриншотах фейкоробів. Користувачка, яка нібито створила подію, не є військкомом під прикриттям — вона активна учасниця IT-спільноти.

Скриншот допису

Група Fwdays, зображена на скриншотах — справжня спільнота, яка займається організацією конференцій та семінарів про IT-сферу. Організатори групи описують її так: «Ми організовуємо масштабні конференції, семінари, вебінари, мітапи онлайн і офлайн в Європі. Наша мета – поширювати ідеї та ділитися досвідом, тому ми запрошуємо найкращих українських та міжнародних спікерів у своїй галузі (авторів фреймворків, основних контриб’юторів та відомих розробників) та збираємо всіх, кого цікавить тема заходу, до прикладу: JavaScript, .NET, PHP, QA, DevOps тощо». Ні в групі Fwdays на сайті Meetup, ні на офіційному сайті компанії немає жодної згадки про семінар, присвячений мобілізації. 

Також користувачка, яка нібито створила подію «Як законно уникнути мобілізації?», — активна учасниця IT-спільноти, яка доєдналась до групи ще у 2021 році, а не військком під прикриттям.

Окрім цього, впадає в око ламана українська мова сайту та у повідомленні, зображена на скриншотах:

Скриншоти з допису

«Український» замість «українська», «умови мобілізації знову посилилися», «важливо набрати м’ясо» — виглядає так, ніби текст був перекладений з російської на українську. Ба більше, на сайті Meetup взагалі немає української мови інтерфейсу — пропагандисти самі намагалися перекласти текст, нібито користувач зробив скриншот з сайту, на якому обрав українську мову. 

Раніше ми вже спростовували фейки про те, що в Україні мобілізують неповнолітніх, а в Одесі видають повістки у МакДональдзі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний