НЕПРАВДА: Українські військові готують хімічну провокацію в Сумах

НЕПРАВДА: Українські військові готують хімічну провокацію в Сумах

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
879

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

8 червня 2022 року російські ЗМІ та представники влади укотре звинуватили Україну в підготовці провокацій із використанням хімічних речовин. Вони розповсюдили щонайменше два кейси дезінформації. Перший — підготовка України до хімічної провокації в Сумах для того, щоб звинуватити росію в застосуванні хімічної зброї. Причому Міністерство оборони рф зазначило, що росія нібито знищила всі запаси хімічної зброї відповідно до міжнародних угод. Другий — мінування цистерн із селітрою та азотною кислотою на заводі «Азот» у Сєвєродонецьку для того, щоб влаштувати «антиросійську провокацію».

Утім, це — неправда. Україна не займається провокаціями з використанням хімічних речовин, тоді як росія неодноразово вдавалася до застосування хімічної зброї.

Історія російсько-української війни свідчить про те, що якраз росія обстрілює хімічні підприємства та влаштовує численні провокації. Так, 21 березня 2022 року російські військові пошкодили резервуар із аміаком на підприємстві «Сумихімпром». За день до цього представники рф в ООН розповідали про «плани» України застосувати хімічну зброю в Сумах.

Також у травні та червні росіяни неодноразово обстрілювали завод «Азот» у Сєвєродонецьку. У промисловій зоні місті українські військові тримають оборону, а цивільні використовують бомбосховища «Азота» для захисту від російського вогню, тож у України не було жодного приводу знищувати об’єкт, який знаходиться під її ж контролем.

Представники України, США, Великої Британії попереджали, що росія може готувати операцію під чужим прапором із використанням хімічної зброї для того, щоб потім звинуватити Україну у розробці та застосування зброї масового ураження.

росія заявила про знищення останніх запасів хімічної зброї у 2017 році. Утім, після цього росія щонайменше двічі використовувала хімічну зброю: при отруєнні Сергія Скрипаля, колишнього російського розвідника, у 2018 році та при отруєнні російського опозиціонера Олексія Навального у 2020 році.

Дезінформаційні кампанії щодо хімічної зброї — не нове явище для російської пропаганди. Раніше росія поширювала фейки про хімічну зброю, захищаючи режим Башара Асада від звинувачень у використанні забороненої зброї у Сирії або ігноруючи розслідування про відповідальність росії за отруєння Скрипаля та Навального.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний