НЕПРАВДА: ЗСУ підірвали цистерну з азотною кислотою, щоб отруїти міста Рубіжне та Кремінна Луганської області

НЕПРАВДА: ЗСУ підірвали цистерну з азотною кислотою, щоб отруїти міста Рубіжне та Кремінна Луганської області

10 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1656

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta 

У мережі поширюють інформацію, нібито 31 травня 2022 року ЗСУ під час відступу підірвали на заводі «Азот» у Сєвєродонецьку цистерну з азотною кислотою. Це нібито зробили з розрахунком на те, щоб шкідливі викиди вітер відніс у бік населених пунктів Рубіжне і Кремінна Луганської області. 

 Скриншот допису у фейсбуці

 VoxCheck вже спростовував неправдиву інформацію, яка поширювалась у мережі про обстріл заводу «Азот» українськими військами 5 травня, 6 травня, 14 травня, 17 травня, 20 травня та 24 травня. У всі вказані дати Сєвєродонеьк перебував під повним контролем України, отже ніяких причин обстрілювати завод в української сторони не було.  

Сергія Гайдай, голова Луганської обласної військової адміністрації, 31 травня повідомив, що рф влучили в цистерну з азотною кислотою на хімзаводі та закликав мешканців області не виходити з укриттів та підготувати захисні маски. Попередження стосувалося мешканців усієї області, а не лише міст Рубіжне та Кремінна.  

Витік кислоти стався ввечері 31 травня. Згідно з прогнозом погоди sinoptiк.ua, ввечері 31 травня у Сєвєродонецьку був північний та північно-східний вітер. Рубіжне та Кремінна розташовані на півночі від Сєвєродонецька, тобто вітер не міг знести шкідливі викиди в бік цих населених пунктів.

Вітри називаються відповідно до напрямків, з яких вони дмуть. Тобто північний вітер дме з півночі на південь.

 

Мапа регіону

Також попри те, що на 31 травня більша частина Сєвєродонецька контролювалася росіянами, місто не було оточене, а ЗСУ тримало оборону на тих же позиціях, про що повідомляє Сергій Гайдай. Це спростовує інформацію про відступ українських військових, який нібито став причиною підриву цистерни.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний