НЕПРАВДА: Українських школярів змушують доносити на батьків

НЕПРАВДА: Українських школярів змушують доносити на батьків

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
447

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 14 вересня у мережі поширюють фото оголошення в одній із українських шкіл, яким дітей закликають повідомити вчительку, якщо «батьки погано відгукуються про Володимира Зеленського, розмовляють російською, дивляться російське телебачення та мають родичів у росії». Автор публікації коментує, що так і зароджується фашизм. 17 вересня російські ЗМІ написали, що це оголошення розмістили на дошці однієї з Одеських шкіл.

Утім, оголошення несправжнє. Це стає зрозуміло з першого рядка об’яви, де окупанти переклали «расскажи учительнице» як «розпові вчительке».

Скриншот повідомлення

Такі граматичні помилки одразу викривають підробку. Вочевидь, росіяни переклали слово «раскажи» як «розповісти», але від цього дієслова не утворюється наказовий спосіб.

Наступного дня автори оголошення виправили заголовок на «розкажи вчительці» та дописали м`який знак у слово «російське», а заразом відредагували інші речення, які до цього були перекладені правильно. Так «говорять російською мовою» стало «спілкуються на російській мові», «а погано говорять про Зеленського» — «погано говорять на Зеленського».

Скриншот повідомлення

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний