НЕПРАВДА: Усіх українських чоловіків відправлять на фронт — їх вже почали забирати на вулицях і ставити військовий облік
Beta

НЕПРАВДА: Усіх українських чоловіків відправлять на фронт — їх вже почали забирати на вулицях і ставити військовий облік

21 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
161

У мережі поширюють інформацію, нібито українська влада дала розпорядження повернути всіх евакуйованих чоловіків від 18 до 60 років, які впродовж 24 годин мають з’явитися у воєнкомати і стати на облік. Їх усіх нібито збираються відправити на фронт. Також стверджують, що всіх чоловіків у містах нібито почали забирати з вулиць і магазинів. 

Скриншот допису

Однак влада не видавала жодного розпорядження про повернення з евакуації чоловіків від 18 до 60 років, а зобов’язала їх ставати на військовий облік по місцю фактичного перебування і обмежила їх виїзд за кордон.

Станом на 15 березня в Україні дійсно проводиться мобілізація військовозобов’язаних, які не входили до резервістів першої черги. Відтак, чоловіки віком від 18 до 60 років мають з’явитися у військкомат і стати на військовий облік. Зокрема, це стосується і чоловіків, які приїжджають у західні області України з інших областей.

За словами голови Закарпатської обласної військової адміністрації Віктора Микити, чоловіки віком від 18 до 60 років, які приїхали на Закарпаття з інших областей, повинні стати на військовий облік протягом 24 годин з часу прибуття. У разі небажання чоловік може повернутися на попереднє місце проживання і приєднатися до місцевої територіальної оборони.

Теза про те, що на фронт відправляють нібито усіх чоловіків не відповідає дійсності хоча б тому, що певні категорії громадян України не підлягають мобілізації. Це стосується чоловіків, які мають посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік або висновок військово-лікарської комісії про непридатність. Також не мобілізуватимуть осіб, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, які самостійно виховують дитину віком до 18 років або на утриманні яких є дитина з інвалідністю. Не мобілізуватимуть чоловіків, які є усиновителями чи опікунами.

У надійних джерелах немає інформації, що українських чоловіків нібито ловлять на вулиці, аби поставити на військовий облік та відправити на фронт. Зазначимо, що в Україні і так діє кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

Навпаки, з надійних джерел відомо, що практику насильного залучення до лав незаконних збройних формувань активно використовують у так званих “Л/ДНР”. Так, оперативно-тактичне угруповання “Схід” ще 20 лютого 2022 року повідомило про випадки насильницької мобілізації населення по всій тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей.

Зазначалося, що російські окупанти забирали всіх, хто потрапляв у їхнє поле зору: людей із захворюваннями, представників криміналітету, людей похилого віку і навіть неповнолітніх. 

Цю ж інформацію підтвердила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. За її словами, після оголошення загальної мобілізації у так званих “Л/ДНР” почалися облави так званого Міністерства державної безпеки, в рамках якого “призову” підлягали навіть неповнолітні. Зокрема, у так званих “військових училищах” на тимчасово-окупованих територіях курсантам було віддано наказ про приведення до бойової готовності з подальшою участю у бойових діях.

Достовірну інформацію про хід конфлікту можна дізнатися в наступних джерелах:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний