НЕПРАВДА: В Україні людей з інвалідністю навчають бути саперами, аби відправити їх на фронт

НЕПРАВДА: В Україні людей з інвалідністю навчають бути саперами, аби відправити їх на фронт

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
354

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють новину про те, що в Україні почали видавати ваучери на навчання на професію сапера людям з інвалідністю, аби відправити їх воювати.

Утім, це неправда – йдеться про гуманітарне розмінування українських територій, а не про мобілізацію до війська.

Скриншот допису

У жовтні 2023 року українська Державна служба зайнятості збільшила перелік професій та спеціальностей, за яким можна отримати ваучер на навчання, тобто оплату навчання. Відтепер у переліку є зокрема професія «сапер». 

У повідомленні від Міністерства економіки йдеться про те, що наразі Україна є найбільш замінованою країною у світі: «Понад 174 тисячі квадратних кілометрів території України потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами. Тому гуманітарне розмінування – одне із критично важливих для України питань. Це можливість врятувати життя і захистити безпеку населення»

Гуманітарне розмінування відрізняється від воєнного тим, що воно відбувається поза межами зони бойових дій. Це довгостроковий процес, що має на меті створення безпечних умов проживання для цивільних жителів. Цим займаються лише сертифіковані фірми, внесені у відповідний державний реєстр. Водночас воєнне розмінування проводиться під час бойових дій (до прикладу, після відступу ворога), і ним займаються військові сапери.

Навчання за професією «сапер» в Україні здійснюватиметься для наступних категорій громадян, які мають професійно-технічну, фахову або вищу освіту:

  • внутрішньо переміщені особи (ВПО)
  • учасники бойових дій (УБД)
  • звільнені з військової служби
  • 45+ років
  • люди, які отримали поранення внаслідок війни
  • особи з інвалідністю
  • люди, стосовно яких встановлений факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України

У Мінекономіки зазначають, що навчання допоможе соціальній адаптації українців, які повертаються з армії, або постраждали під час війни. Подати заявку на отримання ваучера можна за посиланням.

Міністерка економіки Юлія Свириденко раніше зазначала, що для того, аби розмінувати всю територію України, може знадобитись до 70 років. Також 27 вересня 2023 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що для повного розмінування України потрібно 37 мільярдів доларів і понад 10 тисяч саперів, тоді як в Україні є лише 3 тисячі фахівців.

Раніше ми спростовували фейк про те, що акваторію Чорного та Азовського морів замінувала Україна, а не росія.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний