НЕПРАВДА: Вакцина від коронавірусу буде неефективна, оскільки він мутує | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Вакцина від коронавірусу буде неефективна, оскільки він мутує

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
15 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2248

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що через постійну мутацію нового коронавірусу неможливо розробити ефективну вакцину проти нього. Крім того, деякі автори говорять про небезпеку вакцин, а також про те, що пандемія – це обман та геноцид.

Проте, це не так.

1. Будь-який вірус дійсно має здатність до мутації, і SARS-Cov-2 – не виняток. Однак це не обов’язково робить вакцину неефективною.

Внаслідок еволюції вірус може отримати стійкість до вакцини, однак цей процес часто потребує багато років. Багато вакцини проти вірусів РНК (яким є і SARS-CoV-2), а саме жовтої лихоманки, кору та свинки, були розроблені протягом 30-х — 70-х років минулого століття і все ще мають високу ефективність. Ці віруси мутують так само швидко чи навіть швидше, ніж коронавіруси. 

Попереднє (покищо нерецензоване) дослідження висловлює думку, що мутація нового коронавірусу не вплине на дієвість вакцини, яка наразі в процесі розробки. 

Два найбільш поширені штами SARS-CoV-2 «S» та «L» на 99,993% однакові, а різниця між ними полягає лише в двох мутаціях. Тому дуже ймовірно, що будь-яка вакцина, призначена для одного штаму коронавірусу, захистить від іншого. 

Детальніше про ефективність вакцин від нового коронавірусу ми писали тут.

2. Вакцина від нового коронавірусу буде безпечною, оскільки перед початком виробництва вакцини проходять кілька етапів випробувань.

Етапи випробувань вакцини ми вже описували тут.

3. Пандемія реальна, це не організований обман чи геноцид. VoxCheck неодноразово спростовував такі тези (наприклад, тут, тут і тут).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний