НЕПРАВДА: Від вакцинації більше шкоди, ніж користі | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Від вакцинації більше шкоди, ніж користі

16 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
2849

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У інтерв’ю на YouTube каналі “Кабінет експертів” Сергій Гула розповідає, як виграв вакцинну справу в суді, про шкоду вакцин та компенсації через негативні наслідки від вакцин у США. 

Пояснюємо, що не так.

Проти МОЗ не було виграно жодної справи в суді стосовно вакцинації.

Адвокат-антивакцинатор Сергій Гула описує себе, як “людину, яка вперше виграла “вакцинну справу” у Верховному суді проти Міністерства охорони здоров’я України”. Але це неправда.

Сергій Гула говорить про постанову Верховного Суду за справою № 128/2994/15-ц. У ній розбиралися у погіршенні стану здоров`я дітей, яке за часом співпадає з проведенням туберкулінодіагностики (проби Манту) у 2006 році у Вінницькій області. Утім, проба Манту – це не вакцинація, тому не можна говорити про виграш саме «вакцинної справи». 

У 2006 році до лікарень Хмельницької, Херсонської та Вінницької областях був поставлений препарат, серія якого не пройшла державний контроль якості, та був використаний медпрацівниками при проведенні проби Манту неповнолітнім дітям. У зв`язку з погіршенням стану здоров`я дітей, яке за часом пов`язується з проведенням туберкулінодіагностики, використання препарату було призупинено, а пізніше неперевірені серії туберкулінових проб вилучили з обігу. Згідно з рішенням Верховного Суду щодо справи про пробу Манту, МОЗ визнали винним та відповідальним за фізичну та моральну шкоду через бездіяльність Держлікслужби, що входить до структури МОЗ. 

«Проба манту – туберкулінова проба або діагностичний імунологічний тест – дозволяє своєчасно виявити хворих, інфікованих туберкульозом та осіб з підвищеним ризиком захворювання. Некоректно її називати “вакцинацією” або “щепленням”. Адже, на відміну від тесту, вакцина формує імунітет», – наголошують в МОЗ.

Цю статтю видалили на сайті МОЗу після того, як відео-інтерв’ю Сергія Гули видалили автори каналу «Геометрія Л» BIHUS info.

Нагадуємо, що за умови дотримання всіх встановлених законом норм, як туберкулінодіагностика (проба Манту), так і вакцинація, – є цілком безпечними та корисними для здоров’я дітей і всього суспільства.

Інколи підвищена реакція на пробу Манту може бути помилковою – через неправильне проведення тесту, нещодавню вакцинацію БЦЖ або ж інфікування іншими бактеріями. Однак, загрози для здоров’я людей туберкулінодіагностика не становить. Важкі побічні реакції виникають дуже рідко.

Статистика США щодо смертності після вакцинації некоректна.

Система звітування про несприятливі події після вакцинації (VAERS) має обмеження, що спонукають з обережністю трактувати дані системи. Наприклад, до системи можуть потрапляти не всі несприятливі події після вакцинації, також подані дані можуть бути неповними, неточними, непідтвердженими або співпадінням (коли вакцинація та інший фактор співпадають у часі, і несприятливу подію викликає саме інший фактор). 

Загалом у системі VAERS за період з 1990 по жовтень 2020 року зареєстровано 1713 смертей, чи усі вони були від вакцинації – невідомо.

За даними CDC, ризик виникнення важкої алергічної реакції від однієї з загальноприйнятих вакцин становить 1 випадок або навіть менше 1 з одного мільйона доз. У цих випадках Національна програма компенсації шкоди від вакцини (VICP) надає можливість подати петицію або вимогу про фінансову компенсацію, яку виплачує Цільовий фонд компенсації шкоди від вакцини.

Починаючи з першого позову на компенсацію 1988 року до VICP було подано понад 22 272 клопотання. За цей 30-річний період загальна компенсація становить приблизно $4,4 млрд. Тоді як Сергій Гула говорив, нібито лише за останній рік постраждалим від вакцинації виплатили $3,3 млрд.

Треба зазначити, що присудження компенсації не обов’язково означає, що вакцина спричинила шкоду. Фактично майже 70% усієї компенсації, призначеної VICP, виплачують в результаті переговорів. Внаслідок цих переговорах Міністерство охорони здоров’я США не робить висновок, що вакцина у конкретному випадку вакцина спричинила заявлену шкоду. Компенсацію ж виплачують, щоб мінімізувати час та витрати на розгляд справи, у тому числі і в суді.

Вакцини відіграють значну роль в боротьбі з інфекційними хворобами, це доводять дослідження та дані.

Першою хворобою, яку людство змогло викорінити завдяки вакцинації, стала натуральна віспа (детальніше тут). 

Існує і безліч доказів того, що вакцина мінімізує вірогідність захворювання і що масова вакцинація допомогла значно стримати чи навіть повністю викорінити ряд вірусних та інфекційних захворювань. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань у США (CDC), протягом 2018-2019 вакцинація проти грипу запобігла приблизно 4,4 мільйонам захворювань на грип, 2,3 мільйонам медичних візитів, пов’язаних з грипом, 58 000 госпіталізацій і 3500 смертей. За оцінками ВООЗ, щороку запобігають від 2 до 3 мільйонів смертей шляхом імунізації проти дифтерії, правця, коклюшу та кору.

Є також дані, які показують наскільки зменшилася кількість випадків і смертність від захворювань у США завдяки вакцинації. Деякі захворювання у США завдяки вакцинації повністю зникли.

Лише дотримання санітарних норм не допоможе викорінити інфекційні хвороби, тому вакцинація необхідна.

Наприклад, завдяки поліпшенню умов проживання та медичної системи рівень смертності від кору в розвинених країнах почав падати. Однак, дотримання санітарних норм було недостатньо для зменшення кількості випадків зараження. 

Вакцини мають доведену ефективність, і захист від хвороб не зникає, якщо вчасно отримувати всі дози вакцини. Завдяки вакцинації випадки зараження поліомієлітом впали на 99%, кількість смертей від правця знизилася на 96%, від кору – на 75%. На графіках можна наочно побачити залежність між зростанням рівня вакцинації проти дифтерії, кашлюка і правця, і зниженням захворюваності на ці хвороби. 

Наявні дози алюмінію, ртуті і консервантів у вакцинах НЕ шкодять.

Ми неодноразово писали про це раніше (тут, тут і тут).

Консерванти додають у вакцини для стримування росту бактерій або грибків, які можуть бути у складі вакцини. Наразі немає доказів того, що в тих дозах, які містять вакцини, вони можуть шкодити здоров’ю людини.

Тімеросал (ртутну сполуку) додають до складу вакцин, аби зупиняти ріст бактерій та грибків. Тіомерсал майже повністю виводиться нирками, а, наприклад, ртуть, яка знаходиться в рибі, здебільшого акумулюється в нашому організмі та виводиться набагато важче. Немає жодних доказів шкоди від тімеросалу, окрім незначних побічних реакцій — почервоніння та набряку у місці ін’єкції.

Формальдегід застосовують для інактивації вірусів та для детоксикації бактеріальних токсинів, аби вони не спричиняли розвиток хвороби. В повсякденному житті формальдегід присутній у повітрі та харчових продуктах. Наприклад, в груші формальдегіду в декілька разів більше, ніж у дозі вакцини.

У вакцинах алюміній використовується як допоміжний засіб, компонент, що підвищує імунну відповідь на антигени вакцини. Небезпеку алюмінію у вакцинах для здоров’я не було доведено. Про те, чому у вакцини додають алюміній, ми писали тут.

Використання багатовалентних вакцин допомагає сформувати ширший імунітет. Наприклад, квадрівалентна вакцина від грипу одразу формує імунітет проти двох вірусів грипу типу А і двох типу B. Тобто, людина або не захворіє жодним з чотирьох типів грипу, або перенесе захворювання значно легше. 

Вакцинація незадовго після народження обґрунтована. Про це ми писали тут

Люди при народженні мають вроджений імунітет. Це вид імунітету, який не спрямований проти конкретного патогену. Серед механізмів вродженого імунітету – специфічні складові крові, які атакують чужорідні клітини. Паралельно діти розвивають набутий імунітет, який спрямований проти конкретного патогену, від якого організм може не мати вродженого імунітету. Для того, щоб організм знав, що саме виробляти для боротьби з патогеном, – тобто безпосередньо набути імунітет, його потрібно навчити. Це можна зробити двома способами: перехворівши (розвинути природній імунітет) або вакцинуватися. 

Розвиток природного імунітету може тягти за собою небажані наслідки для здоров’я або навіть життя. Оскільки просто перехворіти далеко не завжди безпечно, використовують інший підхід набуття імунітету – вакцинацію. Дітей вакцинують від хвороб, які становлять для них найбільшу загрозу.

Американська академія педіатрії та CDC рекомендують проведення вакцинації дітей від 6 місяців, адже згідно з їхнім дослідженням вакцинація від грипу може знизити вірогідність смерті дитини від цього вірусу на 51-65%.

Вакцинація і аутизм не пов’язані. Складові вакцин не призводять до аутизму. Це ми вже неодноразово пояснювали, наприклад, тут і тут.

Необґрунтовані чутки про зв’язок вакцин та аутизму з’явилися після статті Ендрю Уейкфілда 1998 року, яку визнали ненауковою через сфабрикованність фактів та бездоказовість даних, що були доведені наступними дослідженнями

Підтверджень тому, що виробники вакцин у США телефонують батькам і запитують, чому вони не вакцинували дітей, ми не знайшли.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний