НЕПРАВДА: Відео параду полонених українських солдат у Ростові у 2022 році

(ОНОВЛЕНО) НЕПРАВДА: Відео параду полонених українських солдат у Ростові у 2022 році

12 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1781

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому нібито зображено парад полонених українських солдат у Ростові у 2022 році. 

Скриншот відео

Однак на відео зображено парад полонених українських військових у 2014 році в Донецьку. Раніше про це писали незалежні фактчекери з Chequeado

Оскільки зворотний пошук зображення у Google Images та TinEye не показав відповідних результатів, ми спробували знайти відео на заблокованому в Україні російському порталі Yandex Images. Результати пошуку показали, що відео поширюють із 2014 року. 

У підписах до відео зазначають, що на ньому зображено парад полонених українських солдат у 2014 році. Ми вирішили перевірити, чи дійсно відбувався такий парад. 

24 серпня 2022 2014 року в Донецьку проросійські бойовики провели полонених українців “коридором ганьби” замість параду до Дня незалежності України. Напередодні самопроголошена “Донецька народна республіка” скасувала на території, контрольованій бойовиками, День незалежності України й наступний за ним вихідний.

У попередній версії статті ми неправильно зазначили дату, на що нам вказали читачі. Тож ми оновили її та вносимо зміни до цієї статті відповідно до політики визнання помилок.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний