НЕПРАВДА: Військові 103-ї бригади ТрО пограбували банк у Львові — фото

НЕПРАВДА: Військові 103-ї бригади ТрО пограбували банк у Львові — фото

4 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
257

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у Львові затримали військових 103-ї бригади ТрО, які пограбували банк і намагалися втекти за кордон. Мотивом їх дій начебто було небажання повертатися на фронт. При собі чоловіки крім грошей та ювелірних виробів буцімто мали радіостанції, пінцети, ножі, рукавички, балаклави та відмички.

Це неправда. У поліції Львівської області підтвердили, що затримані не мають жодного відношення до Сил оборони України.

Скриншот публікації

25 березня 2024 року патрульна поліція Львівської області дійсно повідомляла про затримання ймовірних грабіжників банку. У чоловіків із собою крім грошей знайшли радіостанцію, пінцети, ножі, рукавички, балаклави, відмички, а також ювелірні вироби. 

Однак грабіжники не мають жодного відношення до військових. Це підтвердила Патрульна поліція Львівщини у заяві: «Зазначимо, що особи не мають жодного відношення до військових, окрім елементів одягу». Злочинці були вдягнені у піксельний камуфляж, який використовують у Силах оборони, проте його можна вільно придбати у будь-якому місті України. 

У поліції заявили, що грабіжниками виявились двоє львів’ян віком 31 та 40 років. Наразі проти них відкрили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 185 Кримінального кодексу України — крадіжка. Покарання передбачає позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Подібні фейки є частиною російської кампанії з дискредитації українських військових. Раніше ми спростовували фейки про 103 бригаду ТрО, нібито військових бригади затримали за продаж машин, які завозили як гумдопомогу, а також що символом підрозділу є нібито нацистський знак.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний