НЕПРАВДА: Символом 103 бригади ТрО є нацистський знак

НЕПРАВДА: Символом 103 бригади ТрО є нацистський знак

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
161

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють новину, що на емблемі 103 бригади Сил територіальної оборони України, як і на емблемі дивізії СС «Галичина», зображена нацистська символіка.

Це – неправда. Символом дивізії СС «Галичина» та 103 бригади ТрО є галицький лев, геральдичний символ, який виник ще у 14 столітті.

Скриншот допису

У 2021 році Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний затвердив емблеми для бригад Сил територіальної оборони. Ці емблеми зазвичай повторюють герби міст, звідки походять ці бригади. Оскільки 103 бригада сформована у Львівській області, на її емблемі, як і на гербі Львова, зображений галицький лев, іноді його називають іще руський лев. Цей геральдичний символ виник ще у 14 столітті та в різних варіантах був зображений на гербах Галицько-Волинського князівства, Руського воєводства Речі Посполитої, Західноукраїнської Народної Республіки тощо.

Зліва — герб Львова, в центрі — герб 103 бригади ТрО, справа – герб дивізії СС «Галичина».

Також галицький лев був зображений на емблемі дивізії СС «Галичина». Проте до нацистських символів він не належить. Українська Гельсінська спілка вважає емблему галицького лева символом ворожнечі лише в тому випадку, коли на гербі присутня корона, як на гербі дивізії СС «Галичина». На гербах Львова та 103 бригади ТрО корона відсутня. Крім того, у 2022 році Верховний Суд України ухвалив рішення, що емблема дивізії «Галичина» не є нацистським символом.

Дивізія СС «Галичина» не була визнана злочинною організацією, зокрема, і Нюрнберзьким процесом. Також жоден із вояків дивізії не був засуджений за воєнні злочини та злочини проти людяності.

VoxCheck уже розвінчував маніпуляції російських пропагандистів стосовно дивізії «Галичина», зокрема, щодо оплесків у канадському парламенті нібито воєнному злочинцю з дивізії «Галичина», а також дезінформацію про те, що Володимир Зеленський має нацистський шеврон дивізії «Галичина».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний