НЕПРАВДА: Військовозобов'язаного українця екстрадують з Ірландії

НЕПРАВДА: Військовозобов’язаного українця екстрадують з Ірландії

26 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
469

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото листа від Міністерства юстиції Ірландії, в якому йдеться про нібито екстрадицію українця з Ірландії. Причиною вказано те, що чоловік є військовозобов’язаним та переховується від проходження служби. 

Даний лист несправжній. Це підтвердило Міністерство юстиції Ірландії. Також у ньому допущені помилки.  

Скриншот допису

В оформленні листа припустилися помилок. Так, в офіційних документах чи листах в Ірландії правильно писати назву країни як «Ireland», а не «Republic of Ireland». Ще подібний лист повинен містити підпис особи, відповідальної за його надсилання. У цьому випадку підпис відсутній. 

Незалежні фактчекери з Ірландії «The Journal FactCheck» подали запит до Міністерства юстиції Ірландії, аби дізнатись, чи справді вони надсилали даний лист. У відповіді вказано, що жодного подібного повідомлення установа не надсилала. Також закон про екстрадицію від 1965 року, про який вказано у «документі», не передбачає екстрадицію з воєнних причин. Юристка Кіаран Малхолланд у коментарі для фактчекерів зазначила, що не знає жодного випадку, коли б Ірландія екстрадіювала людей через війну.

Інформацію про екстрадицію військовозобов’язаного українця з Ірландії поширюють лише російські та проросійські джерела інформації. Також нам не вдалося знайти заяви офіційних осіб країни, які б стосувалися екстрадиції.   

Хоча представники української влади озвучували ідею про масову екстрадицію, проте її втілення наразі малоймовірне. Як пояснив представник президента у парламенті Федір Веніславський, для кожного правопорушення потрібно проводити окреме досудове розслідування, суд. Лише після доведення вини можна використати процедуру екстрадиції. Проте це рішення може бути оскарженим у суді однієї з європейських країн, де знаходиться ухилянт.  

За останніми даними, близько 93 тисяч українців звернулися за тимчасовим захистом в Ірландії після повномасштабного вторгнення рф.

Раніше ми спростовували фейк про масові затримання українців призовного віку в Німеччини та посилання їх на фронт. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний