Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Кремлівські телеграм-канали поширюють скриншот статті українського видання про вбивство двох людей на Харківщині. Пропагандисти стверджують, що вбивцею нібито виявився військовий 92-ї ОШБр: спершу він вбив представника ТЦК, який його мобілізував, а потім і його родичку.
Це неправда. У статті не писали, що вбивцею був військовий. Про це також не повідомляли у Нацполіції Харківщини.
Скриншот публікації
18 лютого 2025 року українське медіа «Думка» справді опублікувало статтю про те, що чоловіка на Харківщині визнали винним у двох вбивствах і пограбуванні. Авторка зазначає, що, за даними з вироку, злочин скоїв 42-річний мешканець селища Манченки. Однак у тексті нічого не згадують про військового 92-ї ОШБр.
Крім того, вбивство пенсіонерки сталося ще у 2020 році. Тоді чоловік дізнався, що вона отримала близько 6 тис. грн та вимагав віддати їх. Коли пенсіонерка відмовилася, він вбив її, забрав гроші, а будинок спалив. Другий інцидент був у 2023 році, коли чоловік завдав смертельних ножових поранень своєму знайомому під час сварки у його будинку. Проте згадок, що жертва була представником ТЦК, немає. Росіяни вигадали історію з військовим 92-ї бригади та працівником ТЦК, аби вкотре дискредитувати військо.
У Нацполіції та інших правоохоронних органах також не повідомляли про випадки, коли до вбивства працівника ТЦК і його родички був би причетний військовий.
Водночас пропагандисти заявили, що чоловік не поніс покарання за вбивство. Насправді ж суд визнав його винним одразу за кількома кримінальними статтями і засудив до 14 років ув’язнення.
Раніше ми вже неодноразово спростовували фейки про так звані злочини українських військових, про які нібито повідомляли українські видання, зокрема медіа «Думка».
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний