НЕПРАВДА: Військовий ЗСУ продав «Bayraktar» бійцям так званої «днр»

НЕПРАВДА: Військовий ЗСУ продав «Bayraktar» бійцям так званої «днр»

27 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
497

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби український військовослужбовець продав БПЛА «Bayraktar» бійцям так званої «днр» та приземлив його на окупованій рф території. В інших публікаціях зазначають, що український військовий нібито продав безпілотник і здався в полон. 

Насправді цьому немає жодних доказів. 

Скриншот публікації

Україна використовує «Bayraktar TB2» із 2019 року. Безпілотники почали активніше використовувати під час повномасштабного вторгнення рф в Україну.

«Bayraktar TB2» — це турецький ударний оперативно-тактичний безпілотний літальний апарат з великою тривалістю польоту. Система складається з Bayraktar TB2, наземної станції управління, наземного терміналу даних, віддаленого терміналу відображення, передової бази, модулів генератора та трейлера. 

Російські ЗМІ стверджують, що український військовослужбовець самостійно приземлив безпілотник на непідконтрольній Україні території. Утім, керування апаратом здійснюється трьома людьми — командиром, пілотом та оператором корисного навантаження — із наземної мобільної станції. Отже, один український військовослужбовець не зміг би самостійно скерувати безпілотник та приземлити його на підконтрольній рф території. Окупанти, у свою чергу, не могли б управляти безпілотником без наземної мобільної станції та наявного в ній обладнання. 

Наземна станція управління «Bayraktar TB2»

Раніше ми вже спростовували фейки, ніби Україна продала ПТРК «Javelin» ісламським терористам, а українські військові перепродали росії французькі САУ CAESAR.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний