НЕПРАВДА: «Якщо Україна програє війну, то через євреїв», — Володимир Зеленський

НЕПРАВДА: «Якщо Україна програє війну, то через євреїв», — Володимир Зеленський

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
564

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Президент України Володимир Зеленський заявив, що у разі, якщо Україна програє війну, це станеться через євреїв.

Утім, це неправда – подібної заяви немає на офіційних ресурсах Володимира Зеленського, і про це не писали жодні українські чи іноземні ЗМІ.

Скриншот публікації

За ключовими словами нам вдалося знайти першоджерело цієї інформації – ним виявися маловідомий російський користувач твіттеру (нині Х) Ленинградец. Акаунт поширює різного роду інформацію, включно з прокремлівськими фейками.

Водночас подібного твердження Володимира Зеленського немає на офіційному сайті, фейсбуці та телеграм-каналі президента. VoxCheck також дослідили українські та іноземні медіа, однак не знайшли жодної статті чи інтерв’ю, в яких Володимир Зеленський робив подібну заяву. Натомість у вересні під час візиту до Білого Дому він, за свідченням лідера більшості у Сенаті США Чака Шумера, сказав: «Якщо ми не отримаємо допомогу, то програємо війну»

Окрім цього, президент підтримав Ізраїль у війні проти ХАМАСу та закликав інших лідерів країн відвідати Ізраїль та підтримати постраждалих людей. Також Володимир Зеленський засудив напад ХАМАСу на Ізраїль та наголосив, що право Ізраїлю на захист не підлягає сумніву.

Російські пропагандисти використовують напад ХАМАСу на Ізраїль зокрема для посилення наративів про нацизм українців, зменшення допомоги США та ЄС для України, а також про продаж Україною наданої партнерами зброї.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний