НЕПРАВДА: Ізраїльський кондитер «повісив» Зеленського – The Jerusalem Post

НЕПРАВДА: Ізраїльський кондитер «повісив» Зеленського – The Jerusalem Post

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
143

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото торта, на якому розміщена фігурка у вигляді Володимира Зеленського на шибениці. Торт нібито виготовив ізраїльський кондитер Аві Меламедсон на знак протесту проти корумпованості президента, через якого українське озброєння потрапило до ХАМАСу.

Утім, це неправда – на сайті The Jerusalem Post та на інстаграм-сторінці Аві Меламедсона немає подібних публікацій. Кондитер також заперечив факт того, що він виготовляв або публікував фото торта.

 

Скриншот допису

Насправді видання The Jerusalem Post не створювало такої публікації. ЇЇ немає на сайті та у соцмережах медіа. Пошук у вебархіві сайту також не дав результатів. Подібного посту немає і в інстаграмі та на сайті Аві Меламедсона. Ба більше, у приватній переписці з командою VoxCheck він підтвердив, що не робив подібного виробу та не публікував його світлини. 

За допомогою ключових слів у фейсбуці ми відшукали перші згадки про торт з фігуркою Володимира Зеленського. Найпершу публікацію фото, яку нам вдалося знайти, зробили 12 жовтня о 20:16 одночасно у фейсбук-акаунті та на хорватськомовному проросійському та пропалестинському телеграм-каналі, посилання на який містилося в описі акаунту.

У пості можна побачити текст майже ідентичний тому, що поширюють російські пропагандисти: «Відомий кондитер з Тель-Авіва оригінально висловив своє ставлення до Зеленського, випікши торт у формі шибениці, на якій повісили Президента України. Аві Меламедсон переконаний, що високий рівень корупції уряду Зеленського призвів до передачі української зброї ХАМАС».

Скриншот допису

Немає жодних ґрунтовних доказів того, що Україна передає ХАМАСу зброю. Натомість ще 9 жовтня у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомляли, що російське ГРУ передало терористам ХАМАСу виготовлену в США та державах ЄС трофейну зброю, захоплену під час бойових дій в Україні.

Раніше ми спростовували фейк про те, що в Ізраїлі заборонили публічну демонстрацію українського прапора, а західна зброя з України потрапляє до терористичних організацій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний