Beta

НЕПРАВДА: Заборгованість із виплати заробітної плати медикам становить 300 млн грн

28 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
92

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про начебто нерівномірне розподілення державних коштів. У дописах стверджують, що влада витратила 5,6 млрд грн на святкування Дня Незалежності, тоді як заборгованість із виплати заробітної плати в усій країні становить 4 млрд грн, а заборгованість медикам — 300 млн грн.

Скриншот допису

Утім, це — неправда.

Раніше ми спростовували схожий фейк про те, що Україна залежна держава, але виділить $5,5 млрд для святкування Дня Незалежності.

У Міністерстві фінансів на святкування 30-річчя незалежності України  запланували витратити 5,4 млрд грн. Однак, із цієї суми лише 100 млн грн планували витратити на урочистості. Інша частина коштів спрямована на інфраструктурні проекти: модернізація шести регіональних аеропортів, розбудова євроколії Київ-Львів-Скнилів, завершення будівництва нового лікувально-діагностичного комплексу в Охматдиті.

Transparency International Україна та Dozorro порахували, що на День незалежності запланували витратити 195 млн грн, а до кінця серпня ця сума зросла до 240 млн грн.

Щодо заборгованостей із виплати заробітної плати: загалом в Україні станом на 1 серпня 2021 року (найновіші доступні дані на дату публікації допису) заборгованість становила 3,96 млрд грн. У сфері охорони здоров’я заборгованість із виплати заробітних плат становила 107 млн грн, а не 300 млн грн.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний