НЕПРАВДА: Загибель породіллі після обстрілу лікарні в Маріуполі — постановка західних медіа

НЕПРАВДА: Загибель породіллі після обстрілу лікарні в Маріуполі — постановка західних медіа

23 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
769

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито видання Deutsche Welle опублікувало неправдиву новину про те, що під час російського бомбардування пологового будинку в Маріуполі у березні 2022 року одна з породіль — Ірина Калініна — померла разом із дитиною. Автори стверджують, що Ірина вижила, а інша жінка навіть виїхала до так званої «днр». А це, мовляв, доводить, що обстріл пологового будинку — це постановка.

Утім, це неправда. Обстріл пологового будинку один із воєнних злочинів російських військових. Ірина Калініна разом з дитиною померла після бомбардування, це підтвердили медики, які оперували жінку, та її чоловік.

Скриншот повідомлення, яке поширюють в мережі

9 березня 2022 року російські війська завдали авіаудару по дитячій лікарні та пологовому будинку №3 у Маріуполі. 14 березня видання Deutsche Welle опублікувало новину про те, що одна із породіль та дитина загинули. У статті йшлося, що після обстрілу жінку доправили до іншої лікарні, але через хаос медики не встигли дізнатися ім’я пацієнтки до того, як її тіло забрав чоловік і батько. Місцевий хірург Тимур Марін сказав, що у пацієнтки був розтрощений таз та відірване стегно. Після проведення кесарів розтину дитина не вижила, матір також врятувати не вдалось.

У листопаді 2022 року BBC News зв`язалися з чоловіком загиблої, Іваном, який розповів, що  його дружина, Ірина Калініна загинула разом із дитиною після бомбардування лікарні. Фотограф Євген Малолєтка, який документував воєнні злочини росії у Маріуполі для видання Associated Press, також заявив, що після бомбардування пологового будинку Іван шукав тіло дружини впродовж двох днів. У коментарі BBC смерть Ірини підтвердили ще три медики, які намагалися врятувати жінку. 

Deutsche Welle також зазначили, що інша вагітна, Маріанна Вишемірська, вижила та народила дівчинку Вероніку. Після обстрілу вона дійсно виїхала на тимчасово окуповану територію та дала інтерв`ю російським журналістам, у якому зробила кілька суперечливих заяв щодо подій 9 березня. 

Водночас Маріанна не називала обстріл постановкою, а повідомила, що не змогла точно визначити, Вона сказала, що чула вибухи, але не могла точно визначити, звідки та за допомогою якої зброї завдали удару. Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко та журналісти Associaed Press зазначили, що російські війська здійснили авіабомбардування лікарні. Команда Associated Press, яка працювала в Маріуполі, задокументувала звук літака, а потім подвійні вибухи. Детальніше про те, чому інтерв`ю Маріанни Вишемірської не доводить, що бомбардування пологового будинку в Маріуполі — це фейк, ми писали тут.

Обстріл лікарні у Маріуполі — спланована, свідома операція російських військових. Це підтвердив міністр закордонних справ рф Сергій Лавров. Він також вказав, нібито будівлю захопили бійці полку «Азов», а пацієнтів та лікарів звідти евакуювали. Проте на численних відео та фото з місця подій журналісти зафільмували постраждалих цивільних, які перебували в лікарні. На кадрах видно, як рятувальники допомагають пацієнтам, зокрема вагітним жінкам, вибратись із завалів.

Фото наслідків після російського обстрілу 9 березня лікарні в Маріуполі 

Загалом від російського обстрілу дитячої лікарні та пологового будинку №3 у Маріуполі загинули шестеро людей, серед них одна дитина, 33 людини були поранені.

Раніше ми спростовували фейк, ніби бомбардування пологового будинку в Маріуполі — це постановка.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний