НЕПРАВДА: Завдяки резерву медпрацівників примусово перенаправлятимуть до інших регіонів чи на фронт

НЕПРАВДА: Завдяки резерву медпрацівників примусово перенаправлятимуть до інших регіонів чи на фронт

15 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
482

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

Пропагандисти поширюють інформацію, нібито резерв медичних працівників створюється для того, щоб:

  • примусово переводити медичних працівників на нове місце роботи до інших регіонів країни за клопотанням місцевої адміністрації;
  • відправляти лікарів-резервістів на фронт.

Утім, йдеться про добровільні відрядження, а не примусове переведення. 

Міністерство охорони здоров’я України справді працює над створенням кадрового резерву працівників сфери охорони здоров’я для роботи на звільнених та майбутніх деокупованих територіях. У системі міститиметься інформація про потребу в працівниках, зокрема в Автономній Республіці Крим, м. Севастополь, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях тощо. 

Резерв працюватиме у формі електронної системи, де саме медичні працівники будуть безпосередніми користувачами. Згідно з Порядком створення резерву, зарахування до нього здійснюватиметься добровільно. Кожен медичний працівник матиме особистий кабінет, завдяки якому зможе обмінюватись інформацією та документами з іншими користувачами. Лікарні зі свого боку вноситимуть до системи дані про потребу у працівниках. Посередником між лікарнями та медичними працівниками виступатиме адміністратор сайту, котрий надсилатиме запити до медичних працівників щодо направлення до певного закладу охорони здоров’я на основі потреб лікарень.

Резерв не призначений для мобілізації. Мобілізація медичних працівників в умовах воєнного стану проводиться на таких самих умовах та в такому самому порядку, як і мобілізація всіх інших категорій населення. Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, система взаємодіятиме з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Єдиною державною електронною базою з питань освіти — для отримання відомостей про фаховість медпрацівників. Немає згадок про зв’язок із реєстром військовозобов’язаних «Оберіг».

За словами заступниці міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марії Карчевич, система відряджень на прифронтові території вже показала свою ефективність, хоча електронний резерв ще не запрацював. «Ми відряджаємо медичних працівників на два-чотири тижні з ротацією. Зібрали усіх охочих з усіх регіонів країни. Це понад 1 тис. працівників, які виявили бажання їхати на деокуповані та прифронтові території та допомагати своїм колегам. Так, для підсилення лікарень у Херсонській та Миколаївській областях вже було залучено 196 медиків-добровольців. Найбільше медиків працювали або й досі працюють на Херсонщині —  146 осіб, ще 48 — на Миколаївщині. А нещодавно медиків почали залучати й для медзакладів Запорізької області». 

Відповідні відрядження реалізуються в рамках проєкту з підтримки спроможності медичних закладів Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей внаслідок підриву Каховської ГЕС. Підтримку проєкту надає Всесвітня організація охорони здоров’я. Добровольці окрім заробітної плати отримують додаткову компенсацію та покриття витрат, пов’язаних із проїздом та проживанням.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний