НЕПРАВДА: Зеленський має нацистський шеврон дивізії військ СС «Галичина»

НЕПРАВДА: Зеленський має нацистський шеврон дивізії військ СС «Галичина»

28 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
638

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють скриншот із відеозвернення Зеленського, де за його спиною помітна дошка з військовими шевронами. Один із них пропагандисти визначили як нібито шеврон «нацистської 14-ї дивізії Ваффен-СС «Галичина»». Вони побачили там нібито лева з трьома коронами. 

Шеврон, який пропагандисти видали за емблему 14-ї дивізії Ваффен-СС «Галичина», належить 1-ій окремій танковій Сіверській бригаді. Це шеврон у вигляді коня в обладунках.

Скриншот допису

Відеозвернення, яке використали російські пропагандисти, Зеленський опублікував 20 червня 2023 року. На ньому помітно той самий ракурс та дошку позаду президента. 

Шеврон на дошці Зеленського не належить дивізії «Галичина». На скриншоті помітно, що на ньому немає трьох корон.

Емблема 14-ї дивізії Ваффен-СС «Галичина». Джерело: «Крим.Реалії»

На шевроні позаду Президента шеврон із конем в обладунках. За допомогою пошуку на сайті з продажу українських шевронів нам вдалося знайти, чию емблему російська пропаганда видала як символіку 14-ої дивізії. Це шеврон 1-ої окремої танкової Сіверської бригади ЗСУ.  

Шеврон 1-ї окремої танкової сіверської бригади. Джерело: підприємство «Символіка»

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний