НЕПРАВДА: Зеленський заявив, що битиметься до останнього українця

НЕПРАВДА: Зеленський заявив, що битиметься до останнього українця

20 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
5096

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому жінка стверджує, ніби президент України Володимир Зеленський сказав, що буде битись до останнього українця. Авторка заявляє, що в Україні не залишиться українців, бо всіх переб’ють.

Утім, це неправда. Володимир Зеленський не говорив цих слів.

На відео, яке поширили у мережі видно нікнейм авторки — @iryna­­_dyvosvit. На сторінці жінки у тіктоці вказано, що вона регресолог. Ірина живе в Іспанії та обіцяє «змінити долю», використовуючи при цьому антинаукові методи

Регресія минулих життів — це антинаукова техніка лікування психічних захворювань, яка використовує гіпноз, щоб нібито відновити спогади з попередніх життів. Основною небезпекою застосування такого методу є те, що гіпнотизер може нав`язати пацієнту травматичний спогад, якого в реальності не було.

1 та 2 квітня жінка опублікувала відео, у яких українською мовою розповіла, ніби Зеленський битиметься до останнього українця та заявила, що чоловіки повинні мати право на виїзд з України.

Насправді у своїх промовах Володимир Зеленський використовував конструкцію «битись до останнього». Зокрема, він заявляв, що Україна буде битись до останнього міста, яке має. Також у липні 2022 року президент повідомив, що українці будуть битися за свою державність до останнього подиху, патрону та до останнього ворожого солдата.

«У нас немає виходу, і наша війна закінчиться нашою перемогою. Це не війна до останнього українця, ми не маємо права просто віддати і землю, і людей, які живуть на цій землі. Думаєте, нам потрібна земля без людей? Ні. Думаєте, є щастя в тому, що результатом цієї війни є вимушено переміщені особи, люди, які виїхали в інші держави і які там живуть? І які люди поїхали – чоловіки залишилися – поїхали жінки, поїхали діти. Тому буде перемога, тому що це наша земля, наші люди, ми за них боремося», — зазначив Володимир Зеленський під час онлайн-спілкування в Українському домі в Давосі у травні 2022 року. 

Проте Володимир Зеленський ніколи не говорив, що битиметься до останнього українця.

Одним із перших цю фразу висловив ексконгресмен Республіканської партії Рон Пол 14 березня 2022 року. Ще раніше, у 2014 після окупації росією Донецької та Луганської областей, Криму, політик виступав проти запровадження санкцій. У 2022 він також заявляв, що США не повинні допомагати Україні і надсилати зброю.

Пізніше тезу, ніби Америка планує вести війну до останнього українця, повторив американський ексдипломат Час Фріман. Ці слова почали цитувати російські медіа, а згодом у кремлі заявили, ніби це офіційна позиція США. Хоча жоден чинний американський чи європейський високопосадовець не говорив про війну до останнього українця.

Нині російські високопосадовці та новинні ресурси продовжують повторювати цю тезу. У такий спосіб російські медіа підміняють поняття, заявляючи ніби росія веде війну проти США або ж «колективного Заходу», у той час як Україна — лише поле бою. Хоча насправді з 2014 року Україна намагається повернути окуповані росією території та відновити кордони 1991 року. На цьому неодноразово наголошували українські державні посадовці

У відео жінка, продовжуючи ці тези, заявила, що усіх українців переб’ють, а Зеленський не шкодує людей, не згадавши при цьому, що саме росія вчинила агресію проти України та окупувала її території. У такий спосіб, вочевидь, вона намагалася підвести до думки, що в українців вибору немає і краще скласти зброю. Ці заяви вигідні росії, адже мають на меті дестабілізувати ситуацію всередині країни та підживлюють наратив, що українцям немає сенсу захищатися від агресії.. 

Раніше ми спростовували фейк, ніби на Кримській платформі західні лідери побажали українцям загинути.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний