НЕПРАВДА: Жителі Херсона відповіли на привітання президента Зеленського нецензурною лексикою

НЕПРАВДА: Жителі Херсона відповіли на привітання президента Зеленського нецензурною лексикою

27 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
422

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому жителі Херсона відповідають на привітання президента Зеленського нецензурною лексикою.

Утім, насправді жителі Херсона не лаяли президента. На відео, яке поширюють у мережі, замість голосів херсонців підставили звук із іншого відео.

14 листопада президент України Володимир Зеленський відвідав деокупований Херсон. Після цієї поїздки кілька українських медіа поширили відео, на якому очільник держави помахав рукою жителям Херсона. Але на оригінальних відео видно, що херсонці помахали президенту у відповідь та прокричали: «Слава Україні!». Після цього Зеленський та його супутники відповіли: «Героям Слава!». Однак цей момент автори фейкових дописів обрізали. 

Оригінальне відео візиту Володимира Зеленського до Херсона 14 листопада. Джерело: Еспресо

Ракурс зйомки та вивіски на вулиці на оригінальному відео та того, яке поширюють у фейкових дописах, однакові. 

Скриншот: 1) з оригінального відео; 2) з відео, яке було відредаговане

Насправді звук, який підставили замість відповіді херсонців, взяли з відео, опублікованого ще у 2013 році. У жінки на цьому відео схожі тембр голосу та характерна вимова.

Російські медіа неодноразово намагалися дискредитувати президента України Володимира Зеленського. Раніше ми спростовували фейки, ніби Зеленський тримає кокаїн просто у себе на столі, а донька президента визнала, що її батько — нацист.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний