НЕПРАВДА: ЗСУ підійшли до Донецька та розбили армію рф

НЕПРАВДА: ЗСУ підійшли до Донецька та розбили армію рф

22 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
565

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито ЗСУ підійшли до Донецька та розбили армію рф. Утім, це — неправда.

Скриншот допису

Зверніть увагу! Новина написана поєднанням кирилиці й латиниці (порівняйте: замість кириличної «и» у тексті використана латинська «u» у словах «підійшлu» та «розбилu»). Сам текст емоційний. Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.

Крім того, у дописах дають посилання на телеграм-канал, де нібито більше інформації. Однак посилання веде не на конкретний допис, а закритий телеграм-канал. Щоб отримати доступ до каналу, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб оманливими шляхом збільшити кількість підписників.

Повідомлення в соцмережах про нібито просування Збройних Сил України до Донецька з’явилися зранку 20 квітня. Генеральний Штаб ЗСУ у зведенні станом на 06:00 повідомляв:

«На Донецькому і Таврійському напрямках російські окупанти продовжують здійснювати обстріли передових позицій наших військ та пошук слабких місць в обороні по всій лінії зіткнення. Продовжується ведення бойових дій в районах населених пунктів Кремінна, Торське та Зелена Долина. Ворог здійснює перегрупування з метою подальшого наступу у напрямку на населений пункт Лиман.

Противник намагається здійснювати наступ з метою просування вглиб населеного пункту Попасна. Після спроб штурму російськими окупантами в Рубіжному та Сєвєродонецьку, до місцевої лікарні міста Новоайдар досправлено близько 130 поранених військовослужбовців противника. Точна кількість наразі уточнюється.

На Донецькому напрямку ворог вів штурмові дії у районі населеного пункту Мар’їнка.

Основні зусилля противник зосереджує на захопленні міста Маріуполя, продовжує штурмові дії в районі заводу «Азовсталь».

Ворог веде бойові дії в районі населених пунктів Велика Новосілка, Рівнопіль та Сторожеве. Продовжує здійснювати логістичне забезпечення військ». 

Серед згаданих населених пунктів у зведенні Генштабу найближче до Донецька — Мар’їнка.  Цей населений пункт підконтрольний Україні з 2014 року, зараз росіяни намагаються його захопити.

Розташування Мар’їнки

Генштаб не повідомляв, що ЗСУ підійшли до Донецька та розбили армію рф.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний