НЕПРАВДА: ЗСУ вдарили по аеродрому в росії — фото з місця події

НЕПРАВДА: ЗСУ вдарили по аеродрому в росії — фото з місця події

20 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
994

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито українські військові вдарили по аеродрому в росії. До дописів додають фото нібито з кадрами з місця події.

Скриншоти дописів

Пояснюємо, що не так.

Зверніть увагу! Текст новини написаний поєднанням кирилиці і латиниці (порівняйте: замість кириличної “и” у тексті використана латинська «u» у словах “прuліт” та “відповілu”). Букви “о” у тексті замінені нулем “0” (порівняйте: замість літери “о” у тексті використали нуль “0” у словах “п0стрілu” та “0купантамu”). Сам текст емоційний. Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.

Крім того, у дописах дають посилання на Телеграм-канал, де нібито опублікована детальніша інформація про подію. Однак посилання веде не на конкретний допис, а закритий Телеграм-канал з новинами. Щоб отримати доступ до каналу, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб збільшити кількість підписників на Телеграм-каналі оманливими шляхом.

Новину в Facebook опублікували 16 квітня. Однак немає підтвердження, що Україна обстрілювала російські аеродроми.

25 лютого з’явилась інформація, що українські військові вдарили “Точкою У” по російському аеродрому Міллєрово в Ростовській області Однак офіційного підтвердження причетності України немає. Також 1 березня були повідомлення про удар по аеродрому в місті Таганрог в Ростовській області, але тоді Україна теж офіційно не підтверджувала свою причетність до ударів.

Зворотний пошук по фото в TinEye та Google показує, що фото з допису поширюють у мережі ще з 2019 року. Це фото з пожежі в місті Ачинськ в Красноярському краї, вона розпочалась 5 серпня 2019 року на військовому складі. Фото поширило видання Корреспондент.net, це був скриншот із відео пожежі, однак воно більше недоступне YouTube.

Ліворуч — повне фото з місця події, праворуч — фрагмент, який поширюють у дописах

Інше фото, яке використовують у дописах, поширюють у мережі щонайменше з березня 2021 року. У публікаціях стверджують, що це пожежа в Ярославлі, росія.

Скриншот новини про пожежу в Ярославлі

Раніше ми спростовували фейк про звільнення аеродрому в Чорнобаївці поблизу Херсона, у дописах також використали фото з Ачинська, але з іншого ракурсу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний