НЕПРАВДА: Зсув на трасі Київ-Одеса стався на ділянці, яку ремонтували в рамках «Великого будівництва»

НЕПРАВДА: Зсув на трасі Київ-Одеса стався на ділянці, яку ремонтували в рамках «Великого будівництва»

30 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
433

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фото зсуву ґрунту та руйнування дорожнього покриття на  ділянці траси Київ-Одеса з коментарями, що, мовляв, от на «Великому будівництві» вкрали кошти, а тому й дорога швидко зіпсувалась.

Скриншот допису, який поширюють у мережі

Утім, це — неправда. Цю ділянку не ремонтували в рамках «Великого будівництва».

Зсув ґрунту на трасі Київ-Одеса стався 16 липня 2021 року біля села Троїцьке, Одеської області, внаслідок інтенсивних дощів. Як повідомляє Міністерство інфраструктури, цю ділянку траси побудували ще у 2006 році, відтоді Служба автомобільних доріг в Одеській області здійснювала роботи лише за рахунок експлуатаційного утримання.

Оновлення дорожнього покриття на трасі Київ — Одеса у рамках проєкту «Велике будівництво» розпочалося в 2020 році. Однак, роботи поки здійснювалися лише в Київській та Черкаській областях, а інші ділянки, у тому числі біля села Троїцьке, поки лише в планах. Ділянки траси в Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській буде відремонтовано за кошти державного бюджету та кредитів від ЄБРР (Європейського банку реконструкції та розвитку) та ЄІБ (Європейського інвестиційного банку) на капітальний ремонт 300 км дороги. Для цього уряд буде оголошувати тендери.

Раніше ми спростовували фейк про те, що на Львівщині обвалився міст, який нібито ремонтували в рамках «Великого будівництва».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний