ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Грошова допомога для українців у зв’язку з енергетичною ситуацією у країні

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Грошова допомога для українців у зв’язку з енергетичною ситуацією у країні

6 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
21963

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про грошові виплати у зв’язку з енергетичною ситуацією в Україні. Початок виплат у різних дописах варіюється: із 9 листопада, 18 листопада, 20 грудня 2022 року чи 1 січня 2023 року. Сума грошових виплат також різна: 2700 грн, 3000 грн, 4500 грн, 4600 грн, 4800 грн, 5000 грн, 5500 грн, 5600 грн та 6500 грн. Для того, аби отримати кошти, пропонують перейти за посиланнями нібито на офіційні сторінки банків «Ощадбанк», «ПриватБанк», «А-Банк», «ПУМБ» та «Райффайзен» та авторизуватися в особистому кабінеті банку. У дописах використовують зображення з логотипами «єПідтримки» та ООН

Це — шахрайство.

Скриншот допису

По-перше, у тексті дописів є орфографічні помилки: «Грошова виплата у зв’язку з енергетичною ситуацією в країні, які стартували з 20.12.2022р». Натомість правильним варіантом узгодження буде «грошові виплати у зв’язку з енергетичною ситуацією в країні, які стартували з 20.12.2022р». В інструкції для отримання коштів одним з пунктів вказано «переходячи по адресу для отримання виплат». Утім, правильно було б написати «перейти за адресою для отримання виплат». Крім того, правильно вживати «перейти за адресою» (чи за посиланням), а не по адресі, що є калькою з російської («перейти по адресу»). 

По-друге, на офіційних сайтах банків «Ощадбанк», «ПриватБанк», «А-Банк», «ПУМБ» та «Райффайзен» немає інформації щодо грошових виплат у зв’язку з енергетичною ситуацією в Україні. В ООН також не повідомляли про такі виплати.

Зараз українці можуть отримати такі державні виплати:

  • щомісячну державну допомогу на проживання ВПО у розмірі 2 тис. грн дорослому та 3 тис. грн дітям та людям із інвалідністю;
  • компенсацію у розмірі 450 грн за комунальні послуги за тимчасове розміщення переселенців;
  • компенсацію за працевлаштування ВПО в розмірі 6500 грн.

Міністерство соціальної політики України повідомило, що перший етап прийому заявок на виплату грошової допомоги від міжнародних організацій завершено.

Зазвичай у подібних оманливих дописах шахраї просять ввести реквізити платіжної картки: її номер, дані про термін дії картки, CVV код та пін-код, аби отримати доступ до коштів на рахунках. Тому закликаємо не розголошувати інформацію про ваші банківські картки. 

Раніше ми спростували фейк, нібито кожен громадянин України має змогу отримати соціальну виплату від 18 500 грн після перевірки картки від «Фонду допомоги». 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний