ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Кожен житель України отримає від 17600 грн
Beta

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Кожен житель України отримає від 17600 грн

4 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
434

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що згідно з указом «Про матеріальну допомогу громадянам» жителі України нібито отримають 17600 грн. 

Скриншот допису

Утім, така заява – фейк, а дії схожі на шахрайські.

По-перше, у червні, липні та серпні  2021 року уряд України не приймав жодних нормативно-правових актів про матеріальну допомогу в обсязі 17 тис. гривень.

По-друге, поширюване відео є змонтованим: використовують кадри телеканалу “1+1” та кадри моменту зняття готівки з банкомату.

По-третє, на відео є помилки, імовірно, допущені через монтаж. Так, українською “от 15000 грн” буде перекладатися як «від 15000 грн».  

У чому полягає шахрайство?

Facebook-спільнота, у якій поширили відео, створена менш ніж добу тому. Аби збільшити кількість підписників, шахраї поширили неправдиву інформацію, яка пов’язана з отриманням коштів. Також більшість відгуків про успішне отримання грошей належать імовірно неатентичним (фейковим) профілям. 

Коментарі з поширюваного відео

Імовірно фейкові акаунти, які залишали відгуки про успішне отримання грошей

У майбутньому ця спільнота може змінити фото, видалити всі попередні записи — зокрема і про грошові подарунки — і використовуватися для просування брендів – магазинів чи публічних сторінок.

Раніше ми вже викривали інші шахрайські дії: 

  • знаменитості нібито роздавали мільйони;
  • Зеленський начебто роздавав гроші від благодійної організації;
  • голосування за закон про мову телефоном та проти підвищення ціни на газ;
  • збір коштів нібито для родини, яка потрапила у ДТП та отримала опіки. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний