Очікування підприємств щодо іноземних інвестицій

Очікування підприємств щодо іноземних інвестицій

Photo: unsplash / rozetsky
19 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
3203

Національний Банк України опублікував результати опитування підприємств за 4 квартал минулого року. Понад 600 підприємств відповіли про свої очікування щодо обсягів виробництва, кількості працівників, цін на сировину та свою продукцію та ін.

Далі представляємо кілька графіків з очікуваннями щодо залучення іноземних інвестицій. Більшість тих підприємств, які залучають іноземні інвестиції, очікують, що їхні обсяги у 2024 році не зміняться. Найбільш оптимістичні у 4 кварталі минулого року – підприємства видобувної промисловості. Їхні настрої протягом минулого року поступово покращилися (рис. 2), а настрої постачальників комунальних послуг та транспортних підприємств залишаються найкращими протягом останніх 5 кварталів.

За регіонами (рис. 3 та 4), найбільш оптимістичними є підприємства Житомирської, Миколаївської та Полтавської областей. А в Рівненській області оптимізм початку 2023 року до кінця року змінився песимістичними настроями.

Рисунок 1. Очікування респондентів щодо змін обсягів залучення іноземних інвестицій на їхніх підприємствах у наступні 12 місяців, 4 квартал 2023 (галузі та розмір підприємств)

Примітка: відповіді 642 підприємств

Рисунок 2. Різниця між часткою підприємств, які очікують збільшення інвестицій, і тими, що очікують зменшення інвестицій, %, за кварталами (галузі та розмір підприємств)

Рисунок 3. Очікування респондентів щодо змін обсягів залучення іноземних інвестицій на їхніх підприємствах у наступні 12 місяців, 4 квартал 2023 (області)

Рисунок 4. Різниця між часткою підприємств, які очікують збільшення інвестицій, і тими, що очікують зменшення інвестицій, %, за кварталами (області)

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний