Очікування щодо зайнятості працівників

Очікування щодо зайнятості працівників

Photo: pexels.com / Yury Kim
9 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
1307

Держстат опублікував нові дані опитування стосовно ділових очікувань підприємств.

Джерело: дані Держстату. Примітка: дані за галузями (стовпчики) показують різницю між відсотком підприємств, які очікують зростання, та тими, які очікують зниження зайнятості наступного кварталу; агрегований індикатор (чорна лінія) показує відхилення очікувань у певному кварталі від середньострокової середньої величини.

Як видно з графіка, хоча песимізм підприємств знизився порівняно з ІІ кварталом 2022 року, все ще скорочення працівників очікує більша частка підприємств, ніж зростання зайнятості, особливо у галузі будівництва. Найбільш «оптимістичною» є роздрібна торгівля. Кумулятивний індикатор очікувань (чорна лінія) наблизився до довгострокового середнього значення.

З графіка видно, що «ковідний» шок для розглянутих секторів виявився більшим за шок від першої атаки росії (інтенсивні бойові дії у І кварталі 2015 року ще тривали). Але, звісно, набагато меншим, ніж шок від повномасштабного вторгнення.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний