Офіційне звернення Ради директорів та Міжнародної академічної ради Київської школи економіки

Офіційне звернення Ради директорів та Міжнародної академічної ради Київської школи економіки

Photo: ua.depositphotos.com / Ludya
15 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
493

Ми члени Ради директорів та Міжнародної академічної ради Київської школи економіки, які підписалися нижче, закликаємо уряди країн НАТО, які виробляють та експортують енергоносії, включно з урядами Канади, Норвегії, Великобританії та США:

  • Вжити заходів для того, що Канада, Норвегія, Великобританія та США “закрили дефіцит” енергоносіїв, які виробляються країнами ОПЕК чи іншими виробниками енергії, якщо ті не хочуть чи не можуть збільшити виробництво нафти у найближчому майбутньому.
  • Розширити у короткостроковій перспективі можливості для Західних компаній, щоб повернути США їхні позиції світового лідера з виробництва та чистого експорту нафти та газу, включно з тимчасовим послабленням регулювання та прискоренням лізингу.
  • Вжити заходів для забезпечення довгострокової енергетичної безпеки країн НАТО пришвидшивши впровадження альтернативних джерел енергії.
  • Вжити заходів для забезпечення довгострокової енергетичної безпеки країн НАТО заохочуючи  відродження ядерної енергетики.
  • Вжити заходів для забезпечення довгострокової енергетичної безпеки країн НАТО через збільшення стимулів для енергозбереження, включно, але не лише за рахунок підвищення стандартів  ефективності для автомобілів та вантажівок та теплоізоляції житла.

На нашу думку, впровадження такої політики знизить світові ціни на нафту в той час, як країни НАТО заміщуватимуть російські нафту та газ, знизять очікувану майбутню ціну енергії та спонукають інших виробників підвищити видобуток до того, як на ринок вийдуть енергоресурси країн НАТО. Такі заходи дозволять знизити експортні доходи Росії, які Путін використовує для фінансування війни.

Підписи: 

Роджер Маєрсон, голова Міжнародної академічної ради, професор Чиказького університету, лауреат Нобелівської премії з економіки

Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки, професор економіки Університету Пітсбурга

Чарльз Бекер, професор-дослідник економічного факультету Університету Дьюка

Торбйорн Бекер, професор Стокгольмської школи економіки та директор Стокгольмського інституту перехідної економіки

Пол Грегорі, дослідник Інституту Гувера, Університет Стенфорда

Вікторія Гнатковська, професор Ванкуверської школи економіки, Університет Британської Колумбії

Дмитро Голод, декан і професор фінансів, Університет Стоні Брук

Анна Нагурней, Eugene M. Isenberg голова Інтеграційних досліджень та директор Візуального центру супермереж, Університет Массачусетсу

Ларі Самуельсон, A. Douglas Melamed професор економіки, Єльський Університет 

Костянтин Сонін, заслужений професор John Dewey, Чиказький університет, Школа публічної політики Гаріса

Святослав Вакарчук, громадський активіст та лідер “Океану Ельзи”, найуспішнішого рок-гурту України

Олександр Жолудь, старший експерт відділу монетарної політики та економічного аналізу НБУ

Звернення вперше опубліковано на сайті kse.ua

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний