Орні землі у світі

Орні землі у світі

Photo: ua.depositphotos.com / olegkrugllyak
11 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
2575

Існує відома теорія Мальтуса (1766-1834) про те, що оскільки населення весь час зростає, то невдовзі сільгоспземель буде недостатньо для того, щоб прогодувати людство. На щастя, через розвиток продуктивності сільського господарства цього не сталося.

За даними Світового банку, між 1960 та 2018 роком площа орних земель на особу скоротилася майже вдвічі – з 0,36 до 0,18 га на людину. Водночас частка населення Землі, яка відчуває нестачу їжі, скоротилася втричі – з близько третини до 10-12%. 

На карті нижче показаний розподіл орних земель за країнами світу. Зрозуміло, що площа орних земель не є обов’язковою умовою того, що країна буде значним виробником продовольства (наприклад, Франція та Намібія мають майже однакові показники площа орних земель на особу, при цьому перша є експортером продовольства, а друга – імпортером). 

Дані: Світовий банк

Наступна карта показує зміну площі орних земель на особу - ми бачимо, що в деяких країнах відбулося значне зростання цього показника, тоді як у деяких - скорочення. Звісно, це могло бути перш за все пов'язане зі зміною кількості населення.

Дані: Світовий банк

Тому на третій мапі показуємо, у яких країнах власне площа орних земель виросла (близько 88 зі 187 країн, для яких є дані - переважно це країни глобального Півдня), а для яких не виросла - тобто залишилася такою самою або скоротилася. Серед таких країн і Україна - у нас зростання площі орних земель на особу “завдячує” перш за все скороченню населення (враховуючи також, що станом на 2018 рік ми втратили частину орних земель на окупованих територіях). Тим не менш, завдяки зростанню продуктивності останніми роками Україна нарощувала урожаї та свою присутність на світовому ринку продовольства. Сподіваємося, що після перемоги ця тенденція відновиться.

Дані: Світовий банк

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний