ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: 11 домашніх засобів від вірусних інфекцій, кашлю, бронхіту та застуди

ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: 11 домашніх засобів від вірусних інфекцій, кашлю, бронхіту та застуди

15 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
1828

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про 11 домашніх засобів для лікування вірусних інфекцій, кашлю, бронхіту та застуди. Ось перелік засобів:

  • тепла вода, трав’яний чай з медом, лимоном і імбиром для лікування застуди та кашлю; 
  • дихання парою для лікування застуди та кашлю;
  • імбир та чорний перець для лікування застуди та кашлю;
  • суп для лікування грипу;
  • часник для лікування грипу;
  • яблучний оцет для лікування грипу;
  • сироп бузини для лікування грипу;
  • мигдаль для лікування бронхіту;
  • цибуля для лікування бронхіту;
  • перець чилі для лікування бронхіту;
  • чебрець для лікування бронхіту.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність згаданих засобів для лікування вірусних інфекцій, кашлю, бронхіту та застуд. 

У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Однак, у цих матеріалах не згадують доказову медицину, пропонують рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Розглянемо детальніше кожен із згаданих методів.

  • Чебрець потенційно ефективний при захворюваннях дихальних шляхів. Деякі дослідження показують, що прийом екстракту чебрецю може зменшити частоту інфекційних захворювань та кашлю у дорослих та дітей. Однак, потрібно більше досліджень, щоб визначити ефективність чебрецю.
  • Перець чилі не має доведеної ефективності проти бронхіту. Чилі ймовірно ефективний при нервових болях у людей з діабетом, хронічних болях та постгерпетичних невралгіях. Утім, доведеної лікувальної дії перцю чилі немає.
  • Мигдаль не має доведеної лікувальної дії при бронхіті та інших захворюваннях чи станах. Мигдаль потенційно ефективний при симптомі подразненого кишечника, однак вченим потрібно більше досліджень, щоб вивчити вплив мигдалю.
  • Яблучний оцет не має доведеної ефективності при будь-яких хворобах чи станах
  • Дихання парою також не має доведеної ефективності при захворюваннях дихальних шляхів. Крім того надто гаряча пара може спричинити опіки дихальних шляхів та обличчя.

Раніше ми писали про те, що:

  • Імбир не має доведеної лікувальної дії. Деякі дослідники вважають, що імбир має ефективну дію проти запальних процесів – його додають у чай або їжу, або ж вживають сушеним. Однак, чи точно імбир ефективний проти кашлю та при виведенні слизу вчені ще вивчають. Також немає достатньо доказів у ефективності імбиру при грипі або ускладненому ковтанні. 
  • Мед не має доведеної ефективності при будь-яких хворобах чи станах. Мед показує потенційну ефективність при лікуванні опіків, кашлю, виразки стопи при цукровому діабеті, синдромі сухого ока, загоєнні ран, стану почервоніння шкіри на обличчі, виразок роту та ясен, спричинених вірусом герпесу. Утім, про доведений ефект меду говорити зарано.
  • Часник не має доведеної лікувальної дії при жодних хворобах чи станах. Науковці припускають потенційний лікувальний ефект часнику для зниження ризику серцево-судинних захворювань, а також – його протипухлинну та антимікробну дію. Дослідження алліцину, основного компоненту часнику, поки не довели ефективність часнику як антибактеріального засобу в клінічних умовах, лише in vitro (або – «в пробірці» – тобто, коли дослідження не проводили на живих організмах). Тож поки про лікувальні властивості часнику говорити рано, потрібно проводити подальші дослідження.
  • Лимон не має доведеної лікувальної дії при жодних хворобах чи станах. Хоча, лимон часто використовують для лікування застуди, дефіциту вітаміну С, для догляду за шкірою, наукові дослідження не підтверджують ефективність таких методів лікування. Є дослідження про потенційно корисний вплив лимону на артеріальний тиск, покращення слуху, лікування каменів в нирках, застуди та грипу. Проте, необхідно більше досліджень, щоб говорити про ефективність лимону як лікувального засобу.
  • Цибуля не має доведеної лікувальної ефективності. Цибуля є джерелом вітаміну С, фолієвої кислоти, вітаміну В6 та калію. В Американській цибулевій асоціації зазначають, що деякі дослідження доводять противірусні властивості сполук, виявлених у цибулі. Є і наукові дослідження, що демонструють певний захисний вплив сполук цибулі від вірусу грипу. Дослідження останніх десятиліть загалом підтверджують антимікробну природу цибулі, а також її сполук та екстрактів. Однак важливо, що таких клінічних досліджень проводилося дуже мало. Крім цього, бракує науково доведеної інформації про дози та способи ефективного застосування цибулі.
  • Бузина потенційно ефективна при застуді та грипі. Сироп із ягід бузини може полегшити симптоми захворювання, якщо приймати його протягом перших 48 годин після появи ознак хвороби. Однак, деякі дослідження показують, що бузина неефективна для людей, які мають проблеми з легенями або дітей до 12 років. Прийом льодяників із бузиною протягом перших 24 годин захворювання також може полегшити симптоми застуди або грипу. Утім, потрібно більше досліджень, щоб визначити ефективність бузини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний