Підприємства та приватні підприємці в Україні за регіонами та галузями

Підприємства та приватні підприємці в Україні за регіонами та галузями

Photo: ua.depositphotos.com / Vadymvdrobot
13 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
2759

Держстат оновив низку показників про зареєстровані підприємства та ФОПи в Україні. Поряд із регіональним розподілом та розподілом за видами діяльності опубліковані показники гендерного розподілу керівників підприємств та ФОП (ці дані почали публікуватися лише нещодавно).  Розглянемо, що змінилося порівняно з 2021 роком. 

Рисунок 1. Кількість ФОП за областями на певну дату

Як бачимо на рис. 1, кількість ФОП поступово зростає, але у більшості областей не досягла рівня 2021 року. Втім, значне скорочення кількості ФОП відбулося ще на 1 січня 2022 року. Це може бути пов'язане з тим, що статистику на цю дату Держстат збирав пізніше, і вона вже відображає вплив повномасштабного вторгнення.

На відміну від ФОП, значної зміни кількості зареєстрованих юридичних осіб не помітно - у переважній більшості областей вона навіть виросла (рис. 2). Втім, лише 40-45% зареєстрованих юросіб активні.

Рисунок 2. Кількість юридичних осіб за областями на 01.10.2023 та приріст (%) порівняно з 01.01.2021

В усіх областях частка жінок-керівниць ФОП вища, ніж частка жінок, які керують юрособами (рис. 3). Порівняно з 2021 роком ця частка практично не змінилася.

Рисунок 3. Частка підприємств (юросіб) та ФОП, керівниками яких є жінки, за областями на 01.01.2023, %

Очікувано найвища частка ФОПів - у галузях сфери послуг, зокрема торгівлі та ІТ (рис. 4). Порівняно з 01.01.22 ця частка практично не змінилася (у деяких галузях є зростання на 1-3 в.п. або скорочення на 1 в.п.). Лише в галузі надання соціальної допомоги без проживання частка ФОП зменшилася помітніше - з 18% до 13%.

Рисунок 4. Кількість зареєстрованих суб'єктів господарювання та частка серед них ФОПів за КВЕД на 01.01.2023

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний