PROвибір – новий електронний інструмент, розроблений молоддю для молоді | VoxUkraine

PROвибір – новий електронний інструмент, розроблений молоддю для молоді

18 Липня 2019
FacebookTwitterTelegram
4590

PROвибір – новий онлайн-інструмент, що дозволяє українським виборцям зручно та ефективно зорієнтуватися із якою політичною партією у них найбільше спільних поглядів. Для цього користувач має відповісти на сайті PROvybir.in.UA на 30 коротких, але однозначних політичних тверджень.

Користувач вказує один із варіантів відповіді на тридцять лаконічних пропозицій стосовно бажаного майбутнього України: «погоджуюсь», «не погоджуюсь» чи «нейтрально». Проходження інструменту займає від 2 до 5 хвилин. Після цього система пропонує користувачеві список партій, із якими у нього найбільше однакових відповідей, а також вказує, скільки відсотків його поглядів співпадає із позиціями тієї чи іншої партії. 

PROвибір – позапартійний інструмент, розроблений молоддю у співпраці з експертами, щоб допомогти з усвідомленим вибором на основі аналізу програм та заяв політичних партій. Інструмент дозволяє порівняти свої погляди із позицією політичних партій та зрозуміти, з якою партією у вас найбільше спільного. В системі PROвибір представлені позиції 12 українських політичних партій. Це ті партії які відповідно до соціологічних опитувань претендують на понад 2% голосів виборців (зокрема, це дає право політичним партіям отримати кошти з Державного бюджету України після виборів 21 липня). PROвибір не збирає дані про політичні преференції користувачів та не зберігає таку інформацію.

КВУ також включив до інструменту деякі менш популярні партії, які вчасно відповіли на запрошення організації вказати свою позицію стосовно 30 тверджень, представлених в опитувальнику. Опитувальник було надіслано всім партіям, які були включені до соціологічних опитувань. 

Інструмент PROвибір розроблений за моделлю найбільш успішного такого західного інструмента – німецької гри Wahl-O-Mat («автоматизований вибір»). Виборці ФРН з моменту запуску Wahl-O-Matа у 2002 р. скористалися цим інструментом понад 80 мільйонів разів на регіональних, федеральних та європейських виборах.   

До розробки тверджень для інструменту PROвибір були залучені як зовнішні експерти, так і молодь із різних регіонів України. Учасники обмінювалися думками й формували твердження для інструменту під час дводенного воркшопу в травні 2019р. у м. Києві. За результатами було напрацьовано 68 тверджень, які були розіслані українським політичним партіям та проаналізовані експертами КВУ. Найбільш контроверсійні 30 тверджень із 68 початкових тез, сформульованих молодими виборцями та експертами, були включені до фінального опитувальника PROвибір. Інструмент був опублікований в мережі Інтернет та презентований у Києві українським політикам, журналістам та політологам 3 липня 2019 р.  

Метою інструменту та схожих українських електронних проектів від Інституту політичної інформації (ІПІ) у Одесі («IVote / Я обираю») або ГО «Центр UA»та журналу «Фокус»у Києві є надання виборцям допомоги для їх усвідомленого вибору під час голосування 21 липня. Вибори мають бути змаганням ідей, а не рекламних роликів політиків. 

PROвибір розроблено ВГО «Комітет виборців України» у співпраці з Німецькім товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та за технічної підтримки голландської ГО «ProDemos» у рамках підготовки до позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний