Держстат опублікував дані про безробітних за причинами незайнятості. Бачимо стрімке зниження кількості безробітних – не лише через економічне зростання (Україна почала виходити з кризи на початку 2000х), але й через трудову міграцію, а також скорочення кількості працездатного населення. Головними причинами безробіття залишаються економічні (особливо це помітно під час криз 2009 та 2014 років) та звільнення за власним бажанням. Зрозуміло, що не завжди люди справді звільняються за власним бажанням. Тим не менш, більшість цих людей, вочевидь, зайняті пошуком кращої роботи.
Також на графіку можна відзначити значне зниження кількості та частки випускників освітніх закладів серед безробітних (з 17-18% на початку 2000х до 9-10% в останні кілька років). Серед можливих причин – те, що багато студентів починають працювати ще під час навчання.
Примітка. Дані за методологією МОП, з 2010 року без урахування Криму, з 2015 року - без урахування Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Варіанти відповідей про сезонний характер роботи та незайнятість через виконання домашніх обов'язків з'явилися в опитуванні з 2010 року.
Застереження
Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний