Редакційна політика | VoxUkraine

Редакційна політика журналу «Вокс Україна»

Процедури рецензування та контролю якості

Якість наших статей — одна з головних цінностей «Вокс Україна». Аби забезпечити найвищу якість, ми завжди дотримуємось таких правил:

1. Кожна стаття має бути заснованою на фактах та даних логічно пов’язаних між собою. Найбільш поширений варіант логічного ланцюжку: «проблема — варіанти рішення — пропоноване рішення».

2. Усі статті мають пройти рецензування. Це означає, що стаття може бути опублікована лише після того, як два члени редакційної колегії відредагували її разом з автором та підписали до друку:
— Коли стаття отримана «Вокс Україна», адміністратор сайту або головний редактор знаходить першого редактора статті серед членів редколегії;
— Перший редактор може (1) відхилити статтю, (2) підписати її до публікації чи (3) попросити автора внести до неї корективи (як правило, обирається третій варіант);
— Перший редактор може попросити незалежних рецензентів переглянути статтю;
— Після того, як перший редактор підписав статтю, другий редактор може її підписати або надати свої коментарі, на які автор має відреагувати;
— У виняткових випадках «Вокс Україна» може опублікувати статті, які не пройшли процес рецензування. В такому випадку до статті додається дисклеймер із обґрунтуванням такого рішення редколегії;
— Якщо автор відмовляється працювати над коментарями редакторів, стаття відхиляється;
— Якщо у статті знайдено плагіат, стаття відхиляється;
— Стаття публікується разом з інформацією про авторів: фото та коротка біографія (3-5 речень).

3. Вибір редакторів залежить від сфери їхньої експертизи. Якщо жоден член редакційної колегії не має відповідного досвіду, редактор може попросити зовнішніх експертів про рецензування матеріалу. При цьому він має переконатись у відсутності конфлікту інтересів у зовнішнього рецензента. Щоб уникнути конфлікту інтересів, редактори не редагують статті пов’язані з їхніми працедавцями.

4. Кожен довготерміновий проект («Вокс Чек», «Індекс реформ») повинен мати власну редакційну колегію, яка забезпечує якість публікацій та надає інтелектуальну підтримку.

Якість редакційних статей

1. Редакційні статті є результатом колективної роботи редакційної колегії «Вокс Україна».
2. Лише члени редакційної колегії можуть пропонувати тему та писати редакційну статтю.
3. Редакційна стаття може бути опублікована лише після того, як її підпишуть до друку всі члени редакційної колегії.

Бажаєте стати автором «Вокс Україна»?

Якщо поділяєте наші цінності і готові дотриматися стандартів якості, прочитайте, будь ласка, поради до написання статей і надішліть нам свій матеріал.