Вокс Чек | VoxUkraine
Beta

Вокс Чек

Фактчекінговий проєкт. Відслідковуємо та перевіряємо висловлювання політиків та лідерів думок, які вони доносять до широкої аудиторії — в інтерв’ю провідним ЗМІ чи під час політичних ток-шоу. Мета проєкту — менше брехні у висловлюваннях політиків та більше критичного мислення у виборців.

Перейти на сайт VoxCheck

Як працює «Вокс Чек»

В основі – методика «натисни та перевір». Усе прозоро. Кожен може перевірити нашу аргументацію та джерела. Сьогодні база даних проєкту налічує понад 9000 висловлювань політиків та понад 800 спростованих фейків. Щомісяця ми додаємо до бази близько 100 спростованих фейків. Якість перевірок забезпечує редакційна колегія проєкту. Кожну публікацію мають схвалити два члени редколегії. Прочитати детальний опис методології можна тут.

З ким співпрацює «Вокс Чек»

Інститут Poynter

З 23 березня 2018 року «Вокс Чек» є підписантом кодексу етики міжнародної мережі фактчекерів інституту Poynter — найбільшої професійної спільноти фактчекерів у світі.

Facebook

Ми є членом фактчекінгової програми Facebook, у рамках якої маркуємо та спростовуємо неправдивий контент, який поширюють користувачі платформи.

«Forbes Україна»

«Вокс Чек» є фактчекінговим партнером «Forbes Україна». У рамках цієї співпраці ми забезпечуємо фактологічну перевірку матеріалів видання.

«UA:Перший»

Ми перевіряємо політиків та експертів у прямому ефірі суспільно-політичного шоу «Зворотний відлік» на «UA:Перший» (Суспільне телебачення)

Редколегія «Вокс Чек»

Больше Свернуть

Маєте запитання?

Будь ласка, напишіть його у формі нижче та вкажіть свою електронну пошту. Ми відповімо вам якнайшвидше.

    Зробіть запит