САТИРА: Грета Тунберг походить із родини Ротшильдів
Beta

САТИРА: Грета Тунберг походить із родини Ротшильдів

9 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
139

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із квітня 2022 року у фейсбуці поширюють інформацію, що шведська екоактивістка Грета Тунберг нібито є праправнучкою банкіра Лайонела Уолтера Ротшильда та отримує кошти від фонду Ротшильдів. 

Однак насправді це вигадана новина.

Скриншот публікації

Новину оприлюднили ще 3 грудня 2019 року на сайті «Панорама». Автори сайту попереджають, що всі їхні «новини» є сатирою або вигадкою.

Дисклеймер. «Панорама» — це російський сатиричний сайт, і всі повідомлення на ньому вигадані. Утім, ці публікації часто сприймають всерйоз. Тож звертаємо увагу інших ЗМІ, які поширюють публікації з «Панорами», на необхідність вказувати, що новини з цього сайту — вигадані. 

Це не вперше, коли сатиричну новину з сайту «Панорама» поширюють як реальну подію. Раніше ми писали про сатиру, як Джо Байден начебто образився на Олексія Навального за неповагу до російськів ветеранів або як Ватикан прийняв поправки до Біблії, що легалізують ЛГБТ. Ці новини також були вигадані та опубліковані на сайті «Панорама».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний