Beta

САТИРА: Книжка Білла Гейтса із назвою «Як убити всіх»

20 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
1

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фотографію з Біллом Гейтсом, який тримає книгу свого авторства, яка начебто називається «Як убити всіх: де ми зараз і що нам робити далі».

Зображення, яке поширюють у мережі

Утім, це фотофейк, потенційно створений із сатиричною метою. 

Про наміри Білла Гейтса скоротити кількість населення циркулює безліч фейків – вони активізувалися на початку пандемії коронавірусу у 2020 році. Утім, вони безпідставні та мають ознаки конспірології

Справжня назва книги – «Як відвернути кліматичну катастрофу: де ми зараз і що нам робити далі». Мовою оригіналу це звучить як «How to Avoid a Climate Disaster: The Solutions We Have and the Breakthroughs We Need».

Для перевірки цього фото ми використали зворотний пошук через TinEye, Google, Microsoft Bing і виявили, що є інша версія цього зображення, яка виявилася оригіналом.

Оригінал фото

Насправді Білл Гейтс тримає свою книгу «Як відвернути кліматичну катастрофу: де ми зараз і що нам робити далі». Її видали у лютому 2021 року. У книзі Гейтс викладає план, як світу досягти нульових викидів парникових газів, щоб уникнути кліматичної катастрофи.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний